Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Policija brīdina, joprojām turpinās datorvīruss ar Valsts policijas emblēmu 2013. gada 23. oktobris

Policija joprojām brīdina iedzīvotājus par datorvīrusu, kas, apmeklējot dažādas interneta vietnes, parādās kā uznirstošs logs ar Valsts policijas emblēmu un brīdinājuma tekstu, ka dators ir bloķēts un 48 stundu laikā it kā jāsamaksā naudas sods. Policija aicina nekādā gadījumā neveikt šādus maksājumus.

Pēdējās dienās Valsts policijā no iedzīvotājiem esam saņēmuši vairākus satrauktus zvanus par to, ka apmeklējot dažādas mājas lapas internetā, uz datora ekrāna parādījies „logs” ar Valsts policijas emblēmu un brīdinājuma tekstu, ka noteiktā laikā ir jāapmaksā sods. Policija brīdina, ka šāda veida „uznirstošā informācija” ir datorvīruss un ja redzat un saņemat šādu informāciju savā datorā, ieteicams ar iesniegumu vērsties tuvākajā policijas iecirknī.
Valsts policija brīdina iedzīvotājus nekādā gadījumā nereaģēt uz šādu informāciju, kas, apmeklējot dažādas interneta vietnes, parādās kā paziņojums par it kā nenomaksātu sodu un bloķētu datoru, kā arī aicina nekādā gadījumā neveikt maksājumus, jo šādā veidā netiek veikta sodu uzlikšanu un to piedziņu. 

Plašāka informācija par šo datorvīrusu pieejama Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūciju mājas lapā http://www.cert.lv/resource/show/251 .

 

Sagatavoja:

Ance Rozīte
Valsts policijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas
Vecākā speciāliste
Tālr.  67219758
Mob.tālr. 20269131
e-pasts: