Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Par viltotu monētu izmantošanu, iegādājoties preces pašapkalpošanās automātos, aizturēti divi vīrieši 2013. gada 23. oktobris

Aizvadītās nedēļas nogalē Ekonomisko noziegumu pārvaldes darbinieki aizturējuši divus 30 gadus vecus vīriešus, kuri, iespējams, vairāku gadu garumā izgatavojuši monētām līdzīgus priekšmetus un ar tām iegādājušies preces no kafijas un  kombinēto preču tirdzniecības automātiem, kā arī saņēmuši naudas atlikumu.

Vīrieši tika aizturēti 19.oktobrī, Rīgā pie kādas vispārizglītojošās  mācību iestādes. Aizturēšanas brīdī policija pie vīriešiem atrada un atsavināja arī viltotās monētas. Šobrīd noskaidrots, ka abi darbojušies dažādās Latvijas pilsētās, iespējams, vairāku gadu garumā. Monētas izgatavojuši saviem spēkiem, lai pēc tam tās izmantotu preču iegādei automātos, saņemot arī naudas atlikumu, jo automāts viltotās monētas atpazina kā īstu naudu. Abi aizturētie jau iepriekš nonākuši policijas redzeslokā un ir vārāk kārt sodīti par dažādiem likuma pārkāpumiem. Vienam no aizturētajiem kā drošības līdzeklis piemērots apcietinājums, savukārt otram – nodošana policijas uzraudzībā.  

Policijā ir sākts kriminālprocess un saskaņā ar krimināllikumu par šādu noziedzīgu nodarījumu abiem vīriešiem var draudēt brīvības atņemšana līdz pat pieciem gadiem.

 

Sagatavoja:

Sintija Virse
Valsts policijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas
vecākā inspektore
Tālr. 67075394; 26368442
sintija.virse@vp.gov.lv