Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Policija aiztur divas personas par Somijā meklētu motorlaivu dzinēju zādzībām 2013. gada 23. oktobris

Sestdien Iecavas pusē policija aizturēja divus starptautiskā meklēšanā izsludinātus Rumānijas pilsoņus par iespējamām Somijā veiktām motorlaivu dzinēju zādzībām. Aptuvenais zaudējums tiek lēsts 70 000 eiro apmērā.

Policija iepriekš bija saņēmusi informāciju no Somijas, ka Latvijas teritorijā, iespējams, atrodas divi Rumānijas pilsoņi, kuru transportlīdzekļos varētu atrasties Somijā no laivu veikaliem pagājušajā nedēļā nozagti motorlaivu dzinēji un citas mantas. Somijas policija uz aizdomu pamata par laivu veikalu apzagšanu informēja citas Šengenas zonas dalībvalstis. Līdztekus informācija par nozagtajiem laivu dzinējiem tika ievietota arī Šengenas informācijas sistēmā – starptautiskā personu un objektu meklēšanas sistēmā, kuru savā darbā izmanto tiesībsargājošās iestādes visā Šengenas zonā.

Aizvadītās sestdienas pēcpusdienā ap pulksten 16:40, realizējot operatīvo informāciju, ceļu policija Iecavas pusē apturēja divas automašīnas, kuras vadīja Rumānijas pilsoņi. Vienā no tām tika konstatētas meklēšanā izsludinātās mantas - automašīnā Ford Transit atradās dažādi motorlaivu dzinēji, datortehnika un citas lietas. Policija konstatēja, ka par kādu no dzinējiem Šengenas informācijas sistēmā atrodas Somijas policijas iekļautais brīdinājums. Tas nepārprotami liecināja, ka visa transportlīdzekļos esošā krava ir noziedzīgas izcelsmes. Ņemot vērā minēto, policijai radās pamatotas aizdomas, ka Rumānijas pilsoņu darbības Latvijas teritorijā ir kvalificējamas kā noziedzīgas. Abas personas - 1971. un 1987. gadā dzimušie Rumānijas pilsoņi – tika aizturēti un saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess.

 Pēc personu identitātes apstiprināšanas un konstatēto priekšmetu apzināšanas Somijas kompetentās iestādes nekavējoties abām personām piemēroja Eiropas apcietinājuma lēmumus. Tie tika nosūtīti LR Ģenerālprokuratūrai ar lūgumu aizturētās personas apcietināt izdošanas nolūkos Somijas varas iestādēm. Tāpat lūgts nodot arī visus priekšmetus, kas tika izņemti minēto personu aizturēšanas brīdī. Tālākos jautājumus saistībā ar izdošanas iespējamību izvērtēs un lems LR Ģenerālprokuratūra.

 

Sagatavoja:

 

Lita Juberte
Valsts policijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas
vecākā speciāliste
Tālr. 67075014
Mob.tālr. 26490715

www.vp.gov.lv