Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Drošības klase atklāta arī VP Kurzemes reģiona pārvaldē 2013. gada 14. februāris

Drošības klases atklāšanas svinīgajā pasākumā piedalījās Valsts policijas priekšnieka vietnieks, Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieks Guntars Marķitāns, Prevencijas pārvaldes Metodiskās vadības nodaļas galvenā inspektore Iveta Štrausa, kā arī aicinātie viesi no Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes un Ceļu satiksmes drošības direkcijas. Pasākumu ar uzrunu atklāja Kurzemes reģiona pārvaldes priekšnieks Normunds Grūbis. Pēc tam notika mācību stunda bērniem, kurā VP KRP Prevencijas nodaļas priekšniece Vita Kalote kopā ar policijas tēliem Runci Rūdi un Bebru Bruno pārrunāja dažādus ar drošību saistītus jautājumus. Mācību stundas noslēgumā CSDD Liepājas nodaļas pārstāvis Arnis Jekste stāstīja bērniem par dažādu atstarojošu elementu lietošanu kā gājējiem, tā velosipēdistiem. Par līdzdalību mācību stundā bērni saņēma pateicības un dāvanas no Valsts policijas vadības.

Mācību klase ir moderni aprīkota ar jaunākajām tehnoloģijām - interaktīvo tāfeli, projektoru, portatīvo datoru, mobilajiem luksoforiem un ceļa zīmēm. Grīda ir klāta ar speciāli zīmētu ielas fragmentu ar krustojumiem un gājēju pārejām, kas reāli pietuvināta situācijai reālajā dzīvē uz ielas un kas sniedz iespēju arī izspēlēt dažādas situācijas un spēles.

Klases inventāra sarakstā iekļauts arī : autosēdēklītis, velosipēds, skrejritenis, velo ķiveres, atstarotāji, atstarojošās vestes, puzles un spēles par drošību. Ir iegādāti konferenču krēsli, kas aprīkoti ar galdiņu, lai varētu ērti pierakstīt, savukārt mazākie apmeklētāji un skolēni varēs ērti apsēsties mīkstos sēžāmpufos priecīgās krāsās - sarkana, dzeltenā un zaļā kā luksoforā.

Dienas otrā pusē jaunajā mācību klasē tika novadīta pirmā īstā mācību stunda - Liepājas skolu sociālie pedagogi pulcējās, lai uzzinātu ko vairāk par policijas problēmām darbā ar nepilngadīgajiem, bet policijas pārstāvis informēja klātesošos par narkotisko vielu izplatību jauniešu vidū.

Jāpiebilst, ka šī mācību klase ir mobila – tās aprīkojumu var izmantot gan citās telpās, gan brīvdabā. Lai būtu iespēja šādu klasi aprīkot, materiālo atbalstu sniedza Latvijas Transportlīdzekļu apdrošināšanas asociācija, kas klases aprīkošanai veltīja ap 10 000 latu.

Drošības klases apmeklējumam un mācību stundai var pieteikties pie Prevencijas nodaļas priekšnieces V.Kalotes pa tālruni 63 404614 (mācības plānotas otrdienās no plkst. 12:00-15:00).

Pie Liepājas iecirkņa Kārtība spolicijas nodaļas vecākās inspektores Sintijas Varnovskas 63404647 (mācības plānotas ceturtdienās no plkst. 12:00-16:00).

Informāciju sagatavoja:
Signe Šteinberga
VP Kurzemes RP Vecākā speciāliste
sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos
tālrunis: 63404607
e-pasts: signe.steinberga@kurzeme.vp.gov.lv