Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Janvārī uz ceļiem bojā gājušo skaits – mazākais pēdējo gadu laikā 2013. gada 8. februāris

Jaunais gads ceļu satiksmes jomā nesis pozitīvas tendences – gada pirmajā mēnesī ceļu satiksmes negadījumos bojā gājušo skaits bijis mazākais pēdējo gadu laikā. Šogad janvārī negadījumos dzīvību zaudējuši astoņi cilvēki; salīdzinājumam - 2012. gada janvārī tie bija 21, savukārt, 2011. gada janvārī – 12 bojā gājušie.

Analizējot šos statistikas datus, protams, nedrīkst aizmirst par traģisko pērnā gada pirmās dienas negadījumu, kurā bojā gāja septiņi jaunieši, kas ir gandrīz tikpat daudz cik šī gada janvārī kopā. Starp faktoriem, kas ietekmējuši situāciju uz ceļiem, pirmkārt, jāmin pastiprinātais policijas darbs satiksmes uzraudzības jomā, kas kopš fotoradaru darbības beigām tiek veikts īpaši intensīvi.

Tāpat nenoliedzami palīdzējusi arī gaišā ziema – tas, ka gandrīz visu janvāri bijis sniegs un redzamība arī diennakts tumšajā laikā, ir būtisks faktors, jo nereti tumšajā laikā cieš mazāk aizsargātie satiksmes dalībnieki – gan gājēji, gan velobraucēji kuriem sezona tā arī nebeidzas. Pērn janvārī reģistrēti 14 negadījumi, kuros iesaistīti velosipēdisti, šogad – tādi ir astoņi. Tāpat 2012. gada janvārī negadījumos bojā gāja divi velobraucēji, šogad – neviens.

Salīdzinot ar pagājušā gada janvāri, šogad par 19 % mazinājies negadījumu skaits, kuros cietuši gājēji (2013. gadā – 86 gājēji; 2012. gadā – 107 gājēji). Arī ievainoto gājēju skaits ir mazinājies – no 103 pagājušajā līdz 87 šī gada pirmajā mēnesī. Savukārt bojā gājis par vienu gājēju mazāk kā pērn.

Pavisam kopā šī gada pirmajā mēnesī notikuši 217 ceļu satiksmes negadījumi ar cietušajiem, tas ir par 18% mazāk kā 2012. gada janvārī. Negadījumu skaits ar ievainotajiem sarucis vēl vairāk – to bijis par 72 jeb 21% mazāk (no 339 uz 267 negadījumiem).

 

Sagatavoja:
Lita Juberte
Valsts policijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas
vecākā speciāliste