Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Vidēji katrā ceturtajā kravu nostiprinājumu pārbaudē autopārvadātājiem konstatē pārkāpumus 2012. gada 15. maijs

Šī gada četros mēnešos policija autopārvadātāju kontroles reidu laikā veikusi 492 kravu nostiprinājumu pārbaudes, kuru laikā par šo noteikumu pārkāpšanu sastādīti 134 administratīvā pārkāpuma protokoli.

Valsts policijas Galvenās Kārtības policijas pārvaldes priekšnieks Guntars Marķitāns vēlreiz atgādina, cik būtiska ir autopārvadājumu noteikumu ievērošana. ”Nenostiprinātas vai noteikumiem neatbilstoši nostiprinātas kravas, tāpat kā virkne citu pārkāpumu autopārvadājumu jomā, rada lielu bīstamību ceļu satiksmei un tās dalībniekiem. Ja kravas izbirst vai apgāžas, sekas var būt ļoti nopietnas – tā var būt ne tikai bloķēta kustība un satiksmes paralizēšana, bet arī gājēju, autobraucēju un citu satiksmes dalībnieku apdraudēšana”.

Valsts policija gan autopārvadājumu uzņēmumus, gan kravu automašīnu vadītājus aicina būt atbildīgiem un nopietni izvērtēt kravu atbilstību visiem noteikumiem – atbilstoši to nostiprināt, nepārsniegt atļauto faktisko masu, pieļaujamos gabarītus u.c. prasības.

Pavisam kopā 2011. gadā (no 01.04.2011. – 31.12.2011.), kopš Valsts policijā izveidota Autopārvadājumu uzraudzības nodaļa, veiktas 1572 kravas nostiprinājumu pārbaudes, sastādīti 377 protokoli.

Par kravas novietošanas un nostiprināšanas noteikumu pārkāpšanu Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā paredzētā atbildība ir naudas sods transportlīdzekļa vadītājam četrdesmit latu apmērā.

 

Sagatavoja:
Lita Juberte
Valsts policijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas
vecākā speciāliste
T. 67075014; 26490715
lita.juberte@vp.gov.lv