Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Kāds iedzīvotājs Cēsīs izgatavojis un izstādījis fotoradara butaforiju 2012. gada 24. aprīlis

Tās parādīšanās ielas malā piesaistījusi iedzīvotāju uzmanību un, pēc aculiecinieku teiktā, gana rezultatīvi pildījusi preventīvu funkciju- visi garāmbraucošie šoferīši pievērsuši skatienu spidometram. Lai nemaldinātu satiksmes dalībniekus, policija fotoradara butaforiju noņēmusi un nogādājusi policijas iecirknī. Lai arī par foto radaru ar aicinājumu atsaukties tā īpašnieku, tika ievietota informācija vietējos plašsaziņas līdzekļos, idejas autors vēlējies palikt anonīms un par viņa atrašanās vietu ziņu nav.

Radošas dzirksts vidzemniekiem netrūkst. Līdzīgu paņēmienu rūpēs par savu drošību pagājušajā vasarā izmantoja arī ceļa strādnieki. Vietā, kur tika veikti ceļa remontdarbi, ceļa Valmiera- Matīši malā viņi izstādīja butaforiju- lelli cilvēka augumā- policijas darbinieku atstarojošā vestē ar melni- balt svītroto zizli rokā. Darbinieki neslēpa, ka garāmbraucošo automašīnu vadītāji visi kā viens samazinājuši ātrumu un butaforijas „ aizsegā” viņi jutušies daudz drošāk. Par līdzīgu praksi ir dzirdēts arī Polijā, kur ceļa malā tika izstādītas policijas automašīnas- butaforijas.

Minētais kārtējo reizi apliecina, ka fotoradari savu preventīvo funkciju pilda pārliecinoši. Arī iedzīvotāju aptaujas dati to apstiprina- 70 procenti iedzīvotāju atbalsta fotoradaru izmantošanu ceļu satiksmes drošības uzlabošanai Latvijā.

 

*Latviešu valodas skaidrojošā vārdnīcā lasāms, ka butaforija ir priekšmets (skatlogā), kas aizstāj preci un visbiežāk tās tiek atdarinātas kokā un plastmasā. Butaforijas tiek izmantotas kā skatuves priekšmets izrādes vajadzībām.

 

Dace Jukāma
Vidzemes reģiona pārvaldes
Prevencijas grupas vecākā inspektore
Tālr. 64201326; 28653999