Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

”Atstarotāju reids” izdevies - aizvadītajā diennaktī cietušu gājēju nav! 2011. gada 30. decembris

Valsts policijas (VP) Galvenās kārtības policijas (GKārtPP) Prevencijas pārvaldes priekšnieks Edmunds Zivtiņš kopā ar kolēģiem vakar notikušajā reidā izdalīja vairāk kā 100 atstarotāju. Sastādīti arī četri brīdinājuma protokoli. Būtiski atzīmēt, ka aizvadītajā diennaktī nav reģistrēts neviens ceļu satiksmes negadījums, kurā būtu cietuši gājēji.

Vakar, iestājoties krēslai, Rīgā un tās apkārtnē – Ādažos, Salaspilī, Baložos, Mārupē, Piņķos un citur – laikā no 16 līdz 22 vairākas policijas ekipāžas veica preventīvo darbu ar cilvēkiem, kuri uz ceļa nebija pamanāmi. ”Neredzamajiem” gājējiem un velobraucējiem policisti dalīja atstarotājus un skaidroja, cik svarīgi tos lietot un kādas var būt sekas to nedarot.

E. Zivtiņš atzīst, ka kopumā gājēju un velobraucēju attieksmē pret gaismu atstarojošu elementu lietošanu vērojama pozitīva tendence. ”Šajā reidā, salīdzinot ar iepriekšējiem, satikām vairāk cilvēku, kuriem bija atstarotāji, un tas patiešām priecē! Gājēji, kuriem bija atstarotāji, svētkos no Valsts policija saņēma dāvaniņas un konfektes.”

Arī VP GKārtPP priekšnieks Guntars Marķitāns šos policijas reidus vērtē pozitīvi. „Mums svarīgs ir katrs pārliecinātais un līdz ar to arī, iespējams, izglābtais cilvēks. Līdzīgi kā autovadītājam pirms braukšanas uzsākšanas obligāti ir jāpiesprādzējas, arī ikvienam gājējam pirms iešanas uz ielas ir jāpārliecinās par atstarotāja esamību.”

Valsts policija vēlreiz atgādina, ka maldīgs ir priekšstats par to, ka pilsētas ielas ir  labi apgaismotas un tāpēc atstarotāji pilsētā nav nepieciešami. Tas, ko redz vai neredz autovadītāji, atšķiras no pašu gājēju uztvertā. Atstarotāju nēsāšana vienlīdz būtiska ir gan lauku teritorijās, gan pilsētās.

Jaunajā 2012. gadā policija turpinās pievērst pastiprinātu uzmanību tam, lai gājēju un velobraucēju pārvietošanās diennakts tumšajā laikā būtu droša.

Par drošību aicinām neaizmirst arī svētku laikā gan atrodoties mājās, gan pasākumos ārpus tās, gan piedaloties ceļu satiksmē. 

Valsts policija novēl visiem laimīgu un drošu Jauno gadu!  

Sagatavoja:
Lita Juberte
Valsts policijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas
vecākā speciāliste
T. 67075014