Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Aiztur viltotas naudas izgatavotājus un izplatītājus 2011. gada 14. decembris

Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes (ENAP) darbiniekiem izdevies aizturēt divus vīriešus, kuri aptuveni pusotru mēnesi nodarbojušies ar viltotas naudas izgatavošanu un izplatīšanu.

1983.gadā un 1981.gadā dzimušos vīriešus aizturēja operatīvās meklēšanas pasākumu laikā 8.decembrī Rīgā, Juglas ielā un vēlāk sankcionētas kratīšanas laikā abu dzīves vietās policija atrada un atsavināja vairākus priekšmetus, tajā skaitā, datoru un printeri, kas iespējams izmantots viltotās naudas izgatavošanas procesā.

Aizturētie izgatavojuši dažādu nominālvērtību Latvijas latu banknotes un izplatījuši vairākās tirdzniecības vietās Rīgā, Juglas mikrorajonā.

Viens no aizturētajiem ir jau iepriekš nonācis likumsargu redzeslokā saistībā ar nelikumīgu narkotisko vielu glabāšanu.

Par naudas viltošanas faktu Valsts policijas (VP) Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes (GKrPP) ENAP ir uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 192.panta „Par viltotu Latvijas Republikā apgrozībā esošu vai apgrozībai paredzētu naudas zīmju izgatavošanu, pārvadāšanu, pārsūtīšanu, iegādāšanos vai glabāšanu nolūkā to izplatīt, kā arī par šāda viltojuma izplatīšanu”, kas paredz sodu ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Pirmdien, 9.decembrī, Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa abiem aizturētajiem piemēroja drošības līdzekli – apcietinājums.

VP GKrPP ENAP tiek turpināta izmeklēšana.

Sagatavoja:
Sintija Virse
Valsts policijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas
vecākā inspektore
Tālr. 67075394; 26368442
sintija.virse@vp.gov.lv