Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Pļaviņās aizturēti trīs bērni par akmeņu likšanu uz dzelzceļa sliedēm 2011. gada 4. augusts

Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvalde (ZRP) informē, ka šā gada 2.augustā, VP ZRP Aizkraukles iecirknī ap pulksten.17:20 tika saņemta informācija, ka Pļaviņu novadā, Pļaviņās, netālu no Pļaviņu novada ģimnāzijas trīs bērni uz dzelzceļa sliedēm liek akmeņus. VP ZRP Aizkraukles iecirkņa darbinieki nekavējoši reaģēja uz saņemto informāciju un ieradās notikuma vietā.  Ieraugot policijas darbiniekus, trīs bērni metās bēgt, taču tas neizdevās, netālu no notikuma vietas tika aizturēta 10 gadīga meitene, 9 un 10 gadus veci puikas.

Ņemot vērā to, ka bērni nav sasnieguši noteikto vecumu, no kura iestājas administratīvā atbildība, VP ZRP Aizkraukles iecirknī pret šo bērnu vecākiem ir uzsākta lietvedība administratīvā pārkāpuma lietā par bērnu aprūpes pienākumu nepildīšanu,  kas paredz sodu pēc LAPK 173.panta 1.daļas - vecākiem vai personām, kas viņus aizstāj, izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu  līdz simt latiem.

VP ZRP informē, ka bērnu vecākiem būtu jāpārrunā ar bērniem cik bīstami ir veikt šādas darbības un kādas sekas var iestāties. VP ZRP arī turpmāk aicina iedzīvotājus būt vērīgiem un par līdzīga rakstura pārkāpumiem ziņot policijai. Policija arī pateicas iedzīvotājam, kurš sniedza šo informāciju. 

Savukārt,  Dainis Zvaners, VAS „Latvijas dzelzceļš” galvenais tehniskais inspektors komentē, ka „Akmeņu vai citu priekšmetu novietošana uz sliedēm ir ļoti bīstama un nepieļaujama nodarbe. Pirmkārt jau bērni, kuri to dara apdraud paši sevi, jo atrašanās uz dzelzceļa sliedēm ir ļoti bīstama – vilciens var tuvoties ļoti ātri un elektrovilciena gadījumā pietiekami klusi, un bērni var vienkārši nepamanīt, kad būs jau par vēlu. Ir bijuši gadījumi, kad bērni savas neuzmanības dēļ ir ļoti smagi cietuši un gājuši bojā zem vilciena. Šāda nodarbe ir bīstama arī ar to, ka uz sliedēm novietoti priekšmeti lielā ātrumā saduroties ar vilciena riteni var sabojāt sliedi vai riteni un pie nelabvēlīgākās notikumu gaitas var notikt vilciena avārija. Un par šādu avārijas izraisīšanu draud cietumsods. Tāpēc tā rīkoties nedrīkst!” 


Informāciju sagatavoja:
Ieva Sietniece
Valsts policijas
Zemgales reģiona pārvaldes
priekšnieka palīdze
Tālr.63004302,20293472