Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Apkrāpti kredītu ņēmēji 2011. gada 25. jūlijs

Valsts policijas (VP) Rīgas reģiona pārvaldes(RRP) darbinieki pagājušajā nedēļā aizturējuši divus vīriešus aizdomās par krāpšanām. Noskaidrots, ka vīrieši piedāvājuši naudas aizdevumus līdz 5000 latiem, taču potenciālie klienti apkrāpti. Policisti pieļauj, ka varētu būt vairāki desmiti cietušo un aicina cietušos vērsties policijā. 

Izmeklējot kriminālprocesu, kas bija sākts par iespējamu krāpšanu policisti noskaidroja, ka cietušie, vēloties saņemt naudas aizdevumu, atsaukušies uz sludinājumiem, kas bija ievietoti vairākās Latvijas interneta vietnēs un dažos laikrakstos. Sludinājumos tika piedāvāti naudas aizdevumi no 500 līdz 5000 latiem. 

Aizdevuma saņemšanai bija nosacījums, ka pirms tam jāsamaksā nauda par dokumentu nokārtošanu un jāiemaksā drošības nauda, taču, kad cietušie aptuveni simt latu lielos maksājumus bija veikuši, aizdevumu viņi nesaņēma. 

Šomēnes Brasas iecirkņa darbinieki nāca uz pēdām diviem vīriešiem, kurus pagājušajā nedēļā aizturēja. Pirmo 18. jūlijā aizturēja kādu 1984. gadā dzimušu vīrieti, taču divas dienas vēlāk aizturēja otru – 1973. un gadā dzimušu vīrieti. Neviens no abiem vīriešiem nav agrāk tiesāts un abiem piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis. 

Pagaidām policijā vērsušies tikai trīs cietušie, taču policistiem ir pamatotas aizdomas, ka cietušo skaits varētu būt vairāki desmiti, tādēļ policija lūdz atsaukties ikvienu, kurš šādā veidā ir apkrāpts, zvanot uz tālruņu numuru 67030675 vai 110.

             

Sagatavoja:
Toms Sadovskis
VP Rīgas reģiona pārvaldes
Preses un sabiedrisko attiecību sektora
Vecākais speciālists
tālrunis: +371 67219872 mob. +371 27878155
e-pasts: toms.sadovskis@riga.vp.gov.lv