Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Izsniedzot kredītus apkrāpj cilvēkus 2011. gada 22. jūlijs

Valsts policijai operatīvo pasākumu rezultātā ir izdevies atklāt krāpniekus, kuri izkrāpa naudu personām, piedāvājot iespēju saņemt kredīta aizdevumu. Policija aicina iedzīvotājus būt īpaši vērīgiem piesakoties „ātro” kredītu saņemšanai. 

Š.g. 14.jūnijā operatīvo pasākumu rezultātā Valsts policija Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkaršanas pārvaldes (ENAP) darbinieki atklāja organizētu personu grupu, kura iedzīvotājiem piedāvāja iespēju saņemt kredītu, neskatoties uz personas kredīta vēsturi. Sludinājumi par kredītu izsniegšanu tika ievietoti portālā www.ss.lv

Lai saņemtu kredītu personai tika lūgts uz iepriekš speciāli izveidotu konta numuru pārskaitīt drošības maksu, kas svārstījās no 10 līdz 150 latiem. Drošības maksas summa bija atkarīga no prasītā kredīta apjoma. 

Pēc drošības maksas pārskaitīšanas, nauda no konta tika izņemta un personai kredīts izsniegts netika. Organizētā grupa savas noziedzīgās darbības veica vismaz pusgada garumā un šobrīd ir apzinātas vairāk kā 30 personas, kuras vēloties saņemt kredītu, kļuvušas par šīs noziedzīgās darbības upuriem. 

Ņemot vērā iepriekšminēto, Valsts policija aicina iedzīvotājus pievērst uzmanību dažādiem privātajiem sludinājumiem ar zīmīgām e-pasta adresēm, piemēram, , , , , ,          , .  

Savukārt, Par līdzīgu krāpniecisku darbību izdarīšanu š.g. 29.jūnijā ENAP „nāca uz pēdām” personai, kura atrodoties ieslodzījuma vietā, ievietoja sludinājumu portālā www.reklama.lv, lai veiktu krāpnieciskas darbības.   

Noziedzīgo darbību veikšanai tika izveidota mājas lapa www.privatekredit.webnode.com, kurā potenciālais kredīta ņēmējs, samaksājot LVL 0,25, varēja ērtāk aizpildīt visus nepieciešamos parametrus piesakoties kredīta saņemšanai. Minētie LVL 0,25 tika pārskaitīti uz noziedzniekam pieejamu kontu. 

Pēc pārskaitījuma saņemšanas krāpnieks sazinājās ar kredīta prasītāju un stādoties priekšā kā menedžeris lūdza pārskaitīt kredīta izsniegšanas drošības naudu 10% apmērā no kredīta summas uz mājas lapā norādīto bankas konta numuru. Minētais konts bija atvērts uz krāpniekam zināmas personas vārda. 

Noskaidrotā persona ar krāpniecisko darbību nodarbojusies vismaz mēnesi un par tās upuriem kļuvušas vairāk kā 40 personas.

 Līdzīga rakstura krāpnieciskiem nolūkiem izveidota mājas lapa citycreditlatvija ir likvidēta. 

Valsts policija lūdz atsaukties iedzīvotājus, kuriem šādā veidā izkrāpta nauda, vēršoties ar iesniegumu Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldē (Stabu ielā 89, Rīga, tālr.67208663) vai tuvākajā policijas iecirknī.  

Valsts policija aicina iedzīvotājus rūpīgi izvērtēt interneta vietnēs ievietotos sludinājumus par iespējām saņemt kredītu un neveikt drošības naudas iemaksas pārskaitījumu par kredīta izsniegšanu.

  

Andis Rinkevics
Valsts policijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas
priekšnieks
T.:67075373