Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Policija Jūrmalā likvidē marihuānas audzētavu 2011. gada 15. jūnijs

Pateicoties Jūrmalas iedzīvotāju sniegtajai informācijai, policisti Jūrmalā likvidējuši marihuānas audzētavu, kas bija ierīkota kādā privātmājā. Audzētavā atrasti un atsavināti vairāk nekā 100 izaugušu kaņepju stādu un aptuveni kilograms jau izžāvētas marihuānas. Notikuma vietā policisti aizturējuši trīs personas. 

Pagājušajā nedēļā, pateicoties Jūrmalas iedzīvotāju savlaicīgi sniegtai informācijai, Valsts Policijas Rīgas reģiona Kriminālpolicijas darbinieki aizturēja trīs padzīvojušus vīriešus aizdomās par narkotisko vielu ražošanu un ražotnes izveidošanu. Vīrieši marihuānas audzētavu bija ierīkojuši kādā Jūrmalas privātmājā. Mājas pirmā stāva telpas tika izmantotas kaņepju audzēšanai, bet otrajā stāvā nelegālie augi tika žāvēti un sagatavoti realizācijai. 

Veicot mājas apskati, policisti tajā atrada un atsavināja vairāk nekā 100 izaugušu marihuānas stādu, kas jau bija gatavi novākšanai un turpmākai apstrādei, kā arī vairāk nekā vienu kilogramu jau izžāvētas un realizācijai sagatavotas marihuānas. Privātmājas apskates laikā policisti atsavināja arī speciālu aprīkojumu marihuānas sēšanai, audzēšanai un žāvēšanai.           

Precīzai narkotisko vielu daudzuma noteikšanai ir nozīmēta ekspertīze, bet kopējā atsavināto vielu vērtība nelegālajā tirgū varētu būt mērāma vairākos desmitos tūkstošos latu. Viens grams marihuānas melnajā tirgū maksā aptuveni 10 latus.           

Aizturētie vīrieši ir dzimuši 1964., 1961. un 1960. gadā un neviens no viņiem agrāk nav nonācis policijas redzeslokā, taču ir pamats uzskatīt, ka personas ir rīkojušās organizētā grupā, jo katrai no tām noziedzīga mērķa sasniegšanai ir bijuši sadalīti pienākumi.. Tiesa visiem trim piemērojusi drošības līdzekli – apcietinājumu. Saskaņā ar Krimināllikumu vīriešu nelikumīgās darbības kvalificējamas pēc trim Krimināllikuma pantiem – pēc 253.1 panta 3. daļas, 255. panta 1. daļas un 256. panta 2. daļas                       

Visbargākais sods paredzēts 253.1 panta 3. daļā – par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu izgatavošanu un glabāšanu realizācijas nolūkā, ko izdarījusi personu grupa lielos apmēros. Saskaņā ar Krimināllikumu šis pārkāpums sodāms ar brīvības atņemšanu uz laiku no astoņiem līdz piecpadsmit gadiem, konfiscējot mantu, un ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem. 

Policija atgādina, ka ikviens iedzīvotājs, kuram ir kāda informācija par iespējamu noziedzīgu nodarījumu var ziņot policijai arī anonīmi, zvanot uz Rīgas reģiona Kriminālpolicijas anonīmo tālruni 67086677.

 

Sagatavoja:
Toms Sadovskis
VP Rīgas reģiona pārvaldes
Preses un sabiedrisko attiecību sektora
Vecākais speciālists
tālrunis: +371 67219872 mob. +371 27878155
e-pasts: toms.sadovskis@riga.vp.gov.lv