Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Noskaidrotas aizdomās turamās personas saistībā ar dzejnieces M. Ķempes pieminekļa bojāšanu un apzagšanu Liepājā 2010. gada 10. maijs

2010.gada 10.maijā

Valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību

birojs informē

Noskaidrotas aizdomās turamās personas saistībā ar dzejnieces M. Ķempes pieminekļa bojāšanu un apzagšanu Liepājā

Jau informējām, ka laika posmā no 9. aprīļa līdz 10. aprīļa rītam Liepājā, K. Uliha un Peldu ielas krustojumā  dzejnieces M. Ķempes pieminekļa laukumā no betona izlauzta un nozagta bronzas plāksne ar ornamentiem. 

Otrreiz postījumi piemineklim konstatēti  22. aprīļa rītā,  kad no minētā pieminekļa laukuma  tika  nozagtas divas bronzas plāksnes.

Par abiem gadījumiem Liepājas policijas iecirknī tika sākti kriminālprocesi sākotnēji pēc KL 18. nodaļas – par noziedzīgiem nodarījumiem pret īpašumu, sākta izmeklēšana.

Veicot operatīvās izmeklēšanas darbības un pārbaudot iegūto  informāciju, uz aizdomu pamata par pirmās zādzības pastrādāšanu tika noskaidrotas trīs aizdomās turētās personas – 1986., 1988. un 1989. gadā dzimuši vīrieši.

Savukārt otrreiz zādzībā arī  piedalījies 1988. gadā dzimušais vīrietis kopā ar citu „partneri” – 1979. gadā dzimušu vīrieti. No visiem aizdomās turētajiem viena persona ir agrāk sodīta un,  visticamāk, arī organizējusi šīs zādzības.

Taču šobrīd uzsāktajā kriminālprocesā vēl noris izmeklēšana jau par zādzību personu grupā. Noskaidrots, ka vīrieši zaguši metālu  peļņas nolūkā. Atgūt izdevies tikai divas pieminekļa plāksnes. Policija turpinās apzināt arī metālu uzpirkšanas punktus un iespējamās līdzīgās  zādzībās iesaistītās personas.