Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Garāmbraucējs palīdz aizturēt vīrieti, kurš aplaupīja sievieti, pielietojot vardarbību 2020. gada 20. jūlijs

Pagājušajā piektdienā, 17. jūlijā, gaišā dienas laikā ap pulksten 11.00 Iļguciemā uz ielas kāds 1983. gadā dzimis vīrietis, kurš pieskrēja pie 1956. gadā dzimušas sievietes un aplaupīja viņu, pielietojot vardarbību. Neskatoties uz to, ka sievietei sitiena rezultātā tika lauzts deguna kauls, viņa sekoja vīrietim un vērās pēc palīdzības pie kāda garām braucoša velosipēdista.

Cietusī sekojot laupītājam piefiksēja vietu, kurā viņš centās slēpties. Velosipēdists izrādījās zemessargs un viņš arī palīdzēja notvert laupītāju.

Kad sieviete sekoja garnadzim, viņa redzēja kā vīrietis no somiņas izņem divus naudas makus un somiņu nomet. Viens no naudas makiem tika atrasts pie vīrieša, bet otrs atradās vietā kur viņš slēpās.

Par notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 176. panta pirmās daļas, proti, par svešas kustamas mantas nolaupīšanu, ja tā saistīta ar vardarbību vai vardarbības piedraudējumu (laupīšana). Par šo noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Vīrietis jau iepriekš ir nonācis policijas redzeslokā par sevišķi smagu noziegumu izdarīšanu. 2018. gadā persona tika atbrīvota no apcietinājuma, kur pavadīja 10 gadus. Noziegums, kuru persona veica 17. jūlijā, nozogot sievietei somiņu un radot miesas bojājumus tika veikts neizciesta soda laikā atrodoties policijas kontrolē. Vīrietis nozieguma brīdī bijis alkohola reibuma stāvoklī.

18. jūlijā tiesa aizturētajam vīrietim piemēroja drošības līdzekli apcietinājumu.

Valsts policija izsaka pateicību zemessargam, kurš palīdzēja aizturēt vīrieti un atgūt sievietes personiskās mantas.