Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Veiksmīgas sadarbības rezultātā Valsts policija operatīvi aiztur Igaunijā nozagto automašīnu zagļus 2020. gada 3. februāris

Šī gada 30. janvāra rītā Valsts policijā no Igaunijas policijas tika saņemta informācija par naktī divu “Lexus” automašīnu zādzībām Tallinā un Jarvekulas ciemā, kuras, iespējams, ir šķērsojušas Latvijas robežu. Operatīvi reaģējot uz saņemto informāciju, dažas stundas vēlāk likumsargi Latvijā aizturēja trīs vīriešus, kuri varētu būt saistīti ar izdarīto noziegumu.

Vakar, 30. janvāra rītā, Valsts policijā tika saņemta informācija par divu Igaunijā esošu luksus klases automašīnu zādzībām, ar kurām zagļi, iespējams, šķērsojuši Latvijas – Igaunijas robežu. Tāpat tika saņemta informācija par vēl vienu transportlīdzekli, kas, iespējams, ir saistīts ar izdarītajām zādzībām. Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Kriminālizmeklēšanas pārvaldes 2. nodaļas darbinieki sadarbībā ar kolēģiem no Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes un Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes īsā laika posmā novirzīja savus spēkus maršrutos, pa kuriem, iespējams, varētu pārvietoties aizdomās turētās personas ar zagtajām automašīnām.

Jau pēcpusdienā likumsargi pamanīja un aizturēja vienu nozagto automašīnu un vēl vienu transportlīdzekli, kas, iespējams, ir saistīts ar izdarīto noziegumu, aizturot arī trīs vīriešus, kas tajās atradušies. Otras nozagtās automašīnas meklēšana vēl turpinās. Jāpiebilst, ka automašīnas brauca pa jau iepriekš izstrādātiem dažādiem maršrutiem un nozagtajam spēkratam bija uzstādītas, iespējams, viltotas Latvijas numurzīmes.

Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Kriminālizmeklēšanas pārvaldes 2. nodaļas priekšnieks Māris Priednieks uzsver: “Veiksmīgas sadarbības rezultātā ar kolēģiem no citām Valsts policijas struktūrvienībām, Igaunijas un Lietuvas policistiem mums ir izdevies īsā laika posmā kopā ar vienu no nozagtajām automašīnām aizturēt arī trīs, iespējams, noziegumos iesaistītās personas, kuri ir profesionāli automašīnu zagļi un labi pazīstami ne tikai Baltijas valstīs, bet arī Polijā, Austrijā un Vācijā. Mūsu ātrā spēja reaģēt atkārtoti pierādījusi to, ka mēs spējam rīkoties profesionāli un atbilstoši situācijai.”

Ņemot vērā to, ka abas Igaunijā nozagtās automašīnas ir aprīkotas ar bezkontakta atslēgām un tās nozagtas ar bezkontakta atslēgas signāla pastiprinātāju, Valsts policija aicina autovadītājus parūpēties par sava spēkrata drošību, aprīkojot to ar papildu signalizāciju un kvalitatīviem GPS. Tāpat to automašīnu īpašniekiem, kuru spēkrats ir aprīkots ar Keyless Go sistēmu, atslēgas jāglabā speciālos makos, kas slāpē signāla pastiprināšanu.