Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Pilnveidota Valsts policijas mobilā lietotne "Mana drošība" 2019. gada 12. februāris

Pilnveidota Valsts policijas mobilā lietotne "Mana drošība" - tā papildināta ar iespēju uzsākt saraksti ar glābšanas dienesta dispečeri personām, kuras mutiski nav spējīgas ziņot par ārkārtas situāciju.

Lai nodrošinātu operatīvu saziņu ar glābšanas dienestiem arī cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, piemēram, runas traucējumiem, vai gadījumos, kad nav iespējas ārkārtas situācijās veikt zvanu uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112, Iekšlietu ministrijas Informācijas centrs sadarbībā ar Valsts policiju un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu ir veicis mobilās lietotnes “Mana drošība” pilnveidi.

Izmantojot lietotnes “Mana drošība” sadaļas “Ārkārtas zvans” iespēju “Nosūtīt manas koordinātas un īsziņu glābšanas dienestam”, glābšanas dienestam tiek automātiski nosūtītas personas atrašanās vietas koordinātas, kā arī vienlaikus ir iespēja uzsākt saraksti ar glābšanas dienesta dispečeru, tādējādi gadījumā, ja persona nav spējīga mutiski ziņot par ārkārtas situācijas detaļām, kā arī nav spējīga nosaukt vai nezina savu atrašanās vietu, var izsaukt palīdzību. Tiek nodrošināta iespēja precīzi noteikt personas atrašanās vietu, izmantojot GPS sniegtos informāciju. Lai noteiktu precīzu atrašanās vietu viedtālrunī jābūt aktivizētai GPS funkcijai, ja persona pati to nebūs aktivizējusi, aplikācija par to atgādinās. Saņemot īsziņu, glābšanas dienests nekavējoties sniegs atbildi.

Svarīgi atcerēties - gadījumā, ja persona nonākusi nelaimē un ir nepieciešama palīdzība, nepietiks tikai nosūtīt personas atrašanās vietas koordinātas - personai ir arī jānosūta īsziņa vai arī jāveic zvans glābšanas dienestam.

Plašāk par to lasi Iekšlietu ministrijas Informācijas centra sniegtajā skaidrojumā: http://www.iem.gov.lv/lat/aktualitates/jaunumi/?doc=41507