Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Valsts policija aiztur trīs personas aizdomās par sutenerismu organizētā grupā kādā Pierīgas naktsklubā 2018. gada 10. oktobris

Pagājušajā nedēļā Valsts policijas Cilvēku tirdzniecības un sutenerisma apkarošanas nodaļas amatpersonas aizturēja trīs personas, kuras nodarbojās ar sutenerismu kādā Pierīgas naktskluba aizsegā. Divas no aizturētajām personām jau iepriekš ir sodītas par analoģiskiem noziegumiem, tomēr tās apzināti turpinājušas veikt noziedzīgus nodarījumus. Tiesa aizdomās turētājiem piemērojusi drošības līdzekli – apcietinājumu.

Naktī no 3. uz 4. oktobri Valsts policijas Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes (ONAP) Cilvēku tirdzniecības un sutenerisma apkarošanas nodaļas amatpersonas aizdomās par sutenerismu kāda Pierīgas naktskluba aizsegā, aizturēja trīs personu grupu – 1967. gadā dzimušu vīrieti un 1968. un 1985. gadā dzimušas sievietes. Tiesa visiem aizdomās turētajiem piemērojusi drošības līdzekli – apcietinājumu.

Aizturēšanas laikā tika veiktas vairākas sankcionētas kratīšanas dažādās vietās Rīgas reģionā, kā rezultātā izņemti datu nesēji, skaidras naudas līdzekļi un dažāda veida dokumenti.

Kā liecina Valsts policijas rīcībā esošā informācija, naktskluba, kura aizsegā tās darbinieki organizēja seksuāla rakstura pakalpojumus par samaksu, viesiem tika piedāvāti gan bāra pakalpojumi, gan par atsevišķu samaksu bija iespēja izīrēt naktsklubā esošās istabiņas, kurās bija iespējams izklaidēties ar bārā strādājošajām dejotājām. Tāpat kluba apmeklētājiem par konkrētu samaksu uz noteiktu laiku tika dota iespēja šīs dejotājas “izpirkt” ārpus naktskluba. Pastāv aizdomas, ka ar šo noziedzīgo nodarījumu personas guvušas noziedzīgos līdzekļus.

Konkrētais klubs darbojas jau ilgstoši. Jāpiebilst, ka divas no aizturētajām personām jau iepriekš sodītas par analoģiskiem noziedzīgiem nodarījumiem. Valsts policijas ONAP darbinieki šajā pat naktsklubā jau 2013. gadā biju veikuši procesuālās darbības un abus sutenerisma rūpalas uzturētājus, 1967. gadā dzimušo vīrieti un 1968. gadā dzimušo sievieti, aizturējuši, savukārt tiesa abām personām piesprieda sodu – pieci gadi nosacītas brīvības atņemšanas ar pārbaudes laiku uz pieciem gadiem. Tomēr abiem piespriestais sods nav bijis šķērslis, lai apzināti turpinātu veikt noziedzīgus nodarījumus.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 165.panta trešās daļas par sutenerismu, ko veikusi organizēta grupa. Par šādu noziegumu personas var tikt sodītas ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz 15 gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem. Un kriminālprocess pēc Krimināllikuma 195.panta trešās daļas par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu, kas veikta lielā apmērā vai ja to izdarījusi organizēta grupa. Par šādu noziegumu paredzēta atbildība ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz 12 gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Ilustratīvs foto.