Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Aizturēts vīrietis, kurš otrdien Jūrmalā izdarīja divus noziegumus 2018. gada 28. jūnijs

Vakar, 26. jūnijā, kāds vīrietis apmeklēja apģērbu veikalu Jūrmalā, Kauguru mikrorajonā, kur, izliekoties par pircēju, nogaidīja, kad pārdevēja uz mirkli atstāj tirdzniecības zāli, un nozaga pie kases aparāta novietotu mobilo tālruni un maciņu, kurā atradās 300 eiro. Pēc tam vīrietis uzreiz pameta veikala telpas. Viņa noziedzīgās darbības bija fiksējusi videonovērošanas kamera.

Taču ar šo guvumu garnadzim nebija gana. Šajā pašā dienā vīrietis devās uz kafejnīcu Kauguros, kur, izliekoties par klientu, bija nogaidījis izdevīgu brīdi, kad darbiniece uz brīdi atstāj kases aparātu bez uzraudzības, atvēra to un nozaga 90 eiro. Pēc tam zaglis devās prom un arī šoreiz nebija pievērsis uzmanību, ka kafejnīca aprīkota ar videonovērošanu.

Valsts policijas Jūrmalas iecirkņa policisti saņēma informāciju par šiem noziegumiem. Ierodoties apzagtajā veikalā un apskatot videonovērošanas kameru ierakstus, policisti uzreiz atpazina vainīgo personu, kurš jau iepriekš bija nonācis policijas redzeslokā.

Aizdomās turētais vīrietis dzimis 1976. gadā un iepriekš sešas reizes tiesāts par mantiskiem noziegumiem.

Šajā pašā dienā aizdomās turētais viņa dzīvesvietā tika aizturēts.

Saistībā ar zādzību no kases aparāta pret vīrieti uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 175. panta trešās daļas – par zādzību, ja tā izdarīta no glabātavas. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas. Tāpat uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 175. panta pirmās daļas – par zādzību. Par to soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Šobrīd vīrietis atrodas izolatorā un vēlāk dosies izciest cietumsodu, kas viņam piespriests par citu iepriekš izdarītu noziegumu.

(Attēlam ir ilustratīva nozīme.)