Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Lielākā daļa fotoradaru sodu sūdzību ir nepamatotas; policija atgādina, kad pārsūdzēšanai nav pamata 2012. gada 2. jūlijs

Privātā partnera KS ”Vitronic Baltica un partneri” piegādātie vācu ražotāja Vitronic GmbH fotoradari PoliScanspeed spēj identificēt atļautā braukšanas ātruma pārkāpēja transportlīdzekli vairāku transportlīdzekļu plūsmā - šo radaru darbības pamatā ir ātruma mērījumu veikšana ar lāzera palīdzību, kas nodrošina spēju vienlaicīgi noteikt braukšanas ātrumu vairākiem transportlīdzekļiem, kuri pārvietojas vairākās joslās. Ar lāzera palīdzību ātrumu kontrolējošā mērierīce nosaka transportlīdzekļu atrašanās vietu ātruma mērījumu zonā un to braukšanas ātrumu. Gadījumos, kad ātruma mērījumu zonā atrodas vairāki transportlīdzekļi, ar kuriem tiek izdarīti pārkāpumi, iekārta fiksē visus pārkāpumus. Katru transportlīdzekli, ar kuru izdarīts pārkāpums, mērierīce fiksē atsevišķi, ar vērtēšanas veidni jeb taisnstūra rāmi apzīmējot braukšanas ātrumu pārkāpjošo transportlīdzekli. Šī vērtēšanas veidne fiksētajā attēlā precīzi parāda, kurš no vairākiem attēlā redzamajiem transportlīdzekļiem ir atļautā ātruma pārkāpējs.

Grafiski attēlojot gadījumus, kad pārkāpuma attēlā ir redzami vairāki transportlīdzekļi, situācija vieglā transportlīdzekļa (sk. 1. attēlu), autobusa (sk. 2. attēlu) un motocikla (sk. 3. attēlu) gadījumos izskatās šādi:

1. attēls

1.jpg

 

 

2. attēls

2.jpg

 

3. attēls

3.jpg

Tāpat jāpiebilst, ka var būt situācijas, kad tiek saņemts protokols, kura attēlā vērtēšanas veidne (taisnstūra rāmis) skar arī citu attēlā redzamu transportlīdzekli (sk. 4. attēlu – ja abi transportlīdzekļi brauc dažādos virzienos). Šāda veida attēls ir derīgs kā pierādījums, līdz ar to nav pamata konkrēto lēmumu apstrīdēt, jo mērierīce spēj identificēt transportlīdzekli (šajā gadījumā tuvojošos transportlīdzekli), ar kuru izdarīts pārkāpums.

4. attēls

4.jpg

Ja saņemtajā protokolā nav iespējams redzēt grafisko norādi, tad detalizētāk pārkāpuma protokolu iespējams apskatīt CSDD e-pakalpojumu sadaļā, kur katrs savu fotogrāfiju var pietuvināt un pārliecināties, ka pārkāpums fiksēts tieši viņam.

Lai netērētu cilvēku un policijas laika resursus, vēlreiz vēlamies atgādināt, kādos gadījumos pārsūdzībām nav pamata.

Pēc būtības nepamatotas sūdzības:

1) pārsūdz īpašnieki, apgalvojot, ka konkrētajā situācijā automašīnu nav vadījuši (nepamatoti, īpašnieks pārsūdzēt nevar, to var darīt tikai vadītājs. Policija atgādina, ka transportlīdzeklis ir paaugstinātas bīstamības objekts un katram automašīnas īpašniekam / turētājam vienmēr ir jāzina, kam devis vadīt savu spēkratu)

2) pārsūdz, ja fotouzņēmumā redzami vairāki transportlīdzekļi, sakot, ka fiksētais braukšanas ātrums esot bijis blakus braucošajam transportlīdzeklim (nepamatoti, jo radars spēj fiksēt pārkāpumus visās joslās, arī blakus braucošiem auto)

3) ir gadījumi, kad cilvēki apzinās savu vainu un pārsūdz lēmumu, pieprasot brīdinājuma, nevis naudas soda piemērošanu, jo pārsniegtais ātrums esot bijis neliels vai arī sods - neadekvāti augsts (nepamatoti, jo ar fotoradaru fiksētajiem pārkāpumiem nav paredzēta brīdinājuma piemērošana)

Sīkāka informācija par fotoradariem un to darbību - http://www.vp.gov.lv/?id=634&said=634

 

Sagatavoja:
Lita Juberte
Valsts policijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas
vecākā speciāliste
T. 67075014; 26490715
lita.juberte@vp.gov.lv