Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Brīvdienās vairāki negadījumi ar nepilngadīgajiem; policija aicina vecākus būt atbildīgākiem 2012. gada 16. aprīlis

Viens no negadījumiem noticis vakar, 15. aprīlī, Bauskas novada Īslīces pagastā, kur 1997. gadā dzimusi meitene, vadot kvadriciklu, netika galā ar tā vadību, nobrauca no ceļa un ietriecās kokā. Negadījuma rezultātā notikuma vietā bojā gāja 1997. gadā dzimusī meitene un cieta pasažieris, 2001. gadā dzimis zēns, kurš nogādāts slimnīcā. Policija pēc notikuma vietas apskatīšanas secinājusi, ka nepilngadīgie visticamāk braukuši bez aizsargķiverēm, tāpat meitenei nav bijušas kvadricikla vadīšanas tiesības, kuras iespējams nokārtot tikai no 16 gadu vecuma. Arī tehniskā apskate un apdrošināšana šim transportlīdzeklim nav bijusi.

Vēl viens traģisks ceļu satiksmes negadījums noticis vakar ap pulksten 13:00 Daugavpils novada Līksnas pagastā uz lauku ceļa, kur 1999. gadā dzimis zēns ar automašīnu ”Mercedes-Benz 250” uzbrauca velosipēdistam, 1971. gadā dzimušam vīrietim, kurš pēc tam no gūtajām traumām slimnīcā mira. Pēc policijas šobrīd rīcībā esošās informācijas puisis pats bez vecāku ziņas esot paņēmis atslēgas un kopā ar draugu devies pabraukāties ar minēto automašīnu. Braucot pa grants ceļu jaunietis nesavaldīja automašīnu un notrieca pretējā ceļa pusē braucošo velosipēdistu. Notikuma vietā neviens no pieaugušajiem nav bijis klāt.

Nepilngadīgais cietis arī negadījumā, kas notika piektdien, 13. aprīlī, kādā Rīgas autoservisā. 1997. gadā dzimis puisis kopā ar tēvu bija aizgājuši uz autoservisu, kurā tēvs iepriekš strādājis. Kamēr tēvs bija novērsis uzmanību no savas atvases, puisis starp dzelžiem atradis, iespējams, granātas detonatoru, kas eksplodēja. Četrpadsmitgadīgo zēnu nogādāja slimnīcā, kur pēc negadījuma viņam tika amputēti divi labās rokas pirksti.

Policija aicina visus vecākus būt atbildīgiem un modriem, vienmēr redzēt un uzmanīt savus bērnus un izvērtēt iespējamās savas rīcības sekas. Vecākiem nopietni jāizturas pret visām ceļu satiksmes noteikumu un drošības prasībām, kas attiecas gan uz transportlīdzekļu vadīšanu, gan uz drošu ekipējumu un tehnisko stāvokli. Tāpat būtiski jau no neliela vecuma skaidrot bērniem satiksmes un vispārējās drošības noteikumus un to, kādas var būt sekas, ja tos neievēro.

 

Sagatavoja:
Lita Juberte
Valsts policijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas
vecākā speciāliste
T. 67075014; 26490715
lita.juberte@vp.gov.lv