Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Atklāta uz AB dambja piekautā jaunieša lieta 2011. gada 31. augusts

Rīgas policisti aizturējuši trīs personas, kuras tur aizdomās par jaunieša piekaušanu un aplaupīšanu uz AB dambja. Starp aizturētajiem ir arī cietušā jaunieša bijusī dzīvesbiedre, kas ir viņu kopīgā bērna māte. Aizturētā sieviete ir arī laupīšanas organizatore. 

Pagājušā gada oktobrī kāds Rīgas iedzīvotājs uz AB dambja pamanīja smagi piekautu jaunieti un ziņoja mediķiem un policijai. Kamēr mediķi glāba sākotnēji komā esošā jaunieša dzīvību un veselību, policisti veica izmeklēšanu. Aptuveni divas nedēļas pēc puiša atrašanas policisti ar sabiedrības palīdzību noskaidroja viņa personas datus – cietušais bija 24 gadus vecs rīdzinieks. 

Kad puiša personas dati bija noskaidroti, Rīgas policisti darbu turpināja, veicot vērienīgu izmeklēšanu desmit mēnešu garumā. Izmeklēšanas laikā policisti pārbaudīja vairākas iespējamās versijas un vāca pierādījumus, kā arī uzklausīja aptuveni 50 cilvēku liecības. Izmeklēšanas laikā sāka apstiprināties aizdomas, ka laupīšanā varētu būt iesaistīta jaunieša bijusī dzīvesbiedre. 

Bijusī draudzene organizējusi noziegumu

Pagājušajā nedēļā Valsts policijas Rīgas reģiona Kurzemes iecirkņa darbinieki aizturēja divus agrāk tiesātus, 1988. un 1982. gadā dzimušus vīriešus un viņi atzina, ka pērnā gada oktobrī piekāvuši un aplaupījuši 24 gadus veco jaunieti. Aizturētie arī pastāstīja, ka viņi noziegumu pastrādājuši, jo to esot lūgusi cietušā bijusī dzīvesbiedre. Abiem aizdomās turētajiem piemērots apcietinājums kā drošības līdzeklis. 

Mērķis bija pārmācīt

            Vakar, 30. augustā, policisti aizturēja arī 1986. gadā dzimušo sievieti, kura bijusi cietušā dzīvesbiedre un ir abu kopīgā bērna māte. Sieviete policistiem pastāstīja, ka vēlējusies pārmācīt bijušo draugu, jo viņiem kopdzīves laikā esot bijuši konflikti. Sieviete atzina, ka nav iedomājusies, ka izdarītajām būs tik smagas sekas. 

            Visas aizturētās personas tiek turētas aizdomās par organizētu laupīšanu grupā, ja tā saistīta ar smagu miesas bojājumu nodarīšanu. Par šādu noziegumu likumā paredzēts sods ar brīvības atņemšanu uz laiku no desmit līdz septiņpadsmit gadiem, konfiscējot mantu, un ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem.

             

Sagatavoja:
Toms Sadovskis
VP Rīgas reģiona pārvaldes
Preses un sabiedrisko attiecību sektora
Vecākais speciālists
tālrunis: +371 67219872 mob. +371 27878155
e-pasts: toms.sadovskis@riga.vp.gov.lv