Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Šorīt aizturēts kārtējais šoferis - kukuļdevējs 2011. gada 29. augusts

Šorīt Valsts policijas(VP) Rīgas reģiona pārvaldes(RRP) darbinieki aizturējuši kādu vīrieti, kurš pēc Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpšanas policistam deva kukuli. 

Šorīt pulksten 9.55 netālu no Noliktavas un Krišjāņa Valdemāra ielu krustojuma Ceļu policists apturēja kādu automašīnas BMW vadītāju, kurš bija pārkāpis Ceļu satiksmes noteikumus. Taču 1968. gadā dzimušais automašīnas vadītājs, vēloties izvairīties no administratīvā soda, policistam deva 20 latu kukuli. 

Par šorīt notikušo kukuļa došanu VP RRP sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 323. panta 1. daļas, par šādu pārkāpumu var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar arestu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz simt divdesmit minimālajām mēnešalgām. 

Šogad laikā posmā no aprīļa VP RRP sākti seši kriminālprocesi par kukuļa došanu ceļu policistam, divi no šiem kriminālprocesiem jau nodoti prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai. 

Valsts policija atgādina, ka arī turpmāk cīņā ar korupciju uz ceļa pastiprinātu uzmanību pievērsīs ne tikai policistiem, kas ņem kukuļus, bet arī autovadītājiem, kas dod kukuļus.

 

Sagatavoja:
Toms Sadovskis
VP Rīgas reģiona pārvaldes
Preses un sabiedrisko attiecību sektora
Vecākais speciālists
tālrunis: +371 67219872 mob. +371 27878155
e-pasts: toms.sadovskis@riga.vp.gov.lv