Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Valsts policija aicina Zemgales reģiona vidusskolēnus pieteikties simulācijas spēlēm narkotiku apkarošanas jomā 2011. gada 17. marts

2011.gada 17. martā

Valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību

birojs informē

Valsts policija aicina Zemgales reģiona vidusskolēnus pieteikties simulācijas spēlēm narkotiku apkarošanas jomā

Valsts policija aicina Zemgales reģiona vidusskolēnus pieteikt savu komandu dalībai simulācijas – stratēģijas spēlei par narkotiku apkarošanas tēmu, kas notiks no šā gada 7. līdz 9. aprīlim atpūtas kompleksā „Juku dzirnavas”, Saldus novada Šķēdes pagastā. Spēles notiek Valsts policijas projekta „Jaunieši pret narkotikām” ietvaros. Projekta īstenošanu atbalstījusi un finansē Eiropas Komisija.

Komandā jābūt pieciem vidusskolēniem, kurus pavada viens skolotājs. Pieteikuma anketa un papildus informācija atrodama mājas lapā www.sargi-sevi.lv. Pieteikuma anketas  jāiesūta  elektroniski līdz šā gada 28.martam uz e – pasta adresi webmaster@vp.gov.lv. Konkursa kārtībā, izvērtējot pieteikuma anketas, tiks izvēlētas septiņas komandas, kuras aicināsim uz Zemgales reģiona spēlēm. Ceļa, naktsmītnes un ēdināšanas izdevumus sedz organizatori.

Kas ir simulācijas – stratēģijas spēles? Tā ir inovatīva prevencijas metode, kas jauniešiem atraktīvā veidā sniedz vērtīgas zināšanas par narkotiku ierobežošanu un apkarošanu, kā arī attīsta prasmes sadarboties, strādāt komandā, formulēt un argumentēt savu viedokli, risināt konfliktus un uzstāties publiski. Vienlaikus spēle sniedz realitātei pietuvinātu iespēju iejusties dažādu profesiju pārstāvju darbā, kā arī vairāk apzināt savus „par un pret” saistībā ar nākotnes profesijas izvēli.

Simulācijas spēles laikā komandu dalībniekiem būs uzdevums iejusties kādas no septiņu institūciju (policija, robežsardze, skola, pašvaldība, slimnīca, žurnālists, NVO) pārstāvja lomā, izprast konkrētās institūcijas darbības specifiku un iespējas, sadarboties ar citām institūcijām un kopīgiem spēkiem rast risinājumu situācijai, kas saistīta ar narkotiku ierobežošanu un apkarošanu. Tā būs iespēja mācīties stratēģiski domāt, izvērtēt sadarbības nepieciešamību vai gluži pretēji - iespējas darboties individuāli. Katrai komandai ar padomu un atbalstu darboties palīdzēs eksperts, kurš ikdienā strādā konkrētajā jomā.

Projekta ietvaros jau notikušas trīs simulācijas spēles – Vidzemes, Kurzemes un Latgales reģionu jauniešiem. Apkopojot pēc spēlēm paustos dalībnieku un skolotāju viedokļus, projekta koordinatore Ieva Mikijanska secina: „spēle atraisa un aizrauj skolēnus, to redzam gan spēles gaitā, gan analizējot anketas. Spēle ir spraiga, tā rosina domāt, meklēt risinājumus, tikt galā ar problēmām. Nereti vērojam, kā jaunieši atveras paši sev vēl nezinātā rakursā, atklāj, ka spēj lieliski uzstāties publikas priekšā, sajūt, ka ir īsti komandas spēlētāji, apzinās, ka labprāt studētu medicīnu vai strādātu par policistu vai saprot, kuras profesijas neizvēlētos nekad. Valsts policijas mērķis caur šo projektu ir uzrunāt jauniešus par sarežģītu un smagu tēmu – narkomānijas apkarošanu, tomēr redzam – formāts, kādā esam izvēlējušies risināt šo sarunu, sevi attaisno vairakkārt.”

Vairāk informācijas un video par spēlēm:
www.sargi-sevi.lv

www.twitter.com/sargi_sevi_lv

Bilžu galerija no pēdējām notikušajām spēlēm Latgales reģiona jauniešiem: http://www.sargi-sevi.lv/?sa=299&top=0&id=299&&aid=6

Informācija par  projektu:

Projektu “Jaunieši pret narkotikām” finansiāli atbalsta Eiropas Komisijas programma „Noziedzības profilakse un cīņa pret noziedzību”.

Projekta  mērķis ir  samazināt narkotisko vielu izplatību un lietošanu jauniešu vidū. Projekta aktivitātes vērstas uz to, lai izglītotu jauniešus gan par  narkotisko vielu lietošanas fiziskajām un emocionālajām sekām, gan arī par atbildību, kas iestājas par narkotisko vielu glabāšanu, izplatīšanu un lietošanu.

Simulācijas – stratēģijas spēles ir centrālā projekta aktivitāte, kas jau notikusi vai notiks visos Latvijas reģionos. Vidzemes un Kurzemes reģiona spēles notika 2010. gada rudenī, Latgales reģionā – 2011. gada februārī, maijā plānotas Rīgas reģiona spēles. Finālspēle, kurā piedalīsies divas katra reģiona uzvarētājkomandas, paredzēta 2011. gada oktobrī. Finālspēlē piedalīsies arī starptautiskie eksperti!!!

Projekta ietvaros notikušas un notiks arī citas aktivitātes, tostarp īstenota sociālā kampaņa „Tu lieto narkotikas, narkotikas lieto tevi”, kā arī izstrādāti preventīvie materiāli. Plašāka informācija un iespēja noskatīties un lejupielādēt gan kampaņas, gan preventīvos materiālus www.sargi-sevi.lv.

Projektu informatīvi atbalsta portāls www.e-klase.lv.

Valsts policijas sociālie partneri projektā ir Latvijas Atkarības psihologu apvienība.

Sagatavoja:
Sandra Rubene
Projekta „Jaunieši pret narkotikām”
eksperte sabiedrisko attiecību jautājumos
Mob. tālr. 26337320
http://twitter.com/#!/sargi_sevi_lv

           

Projekts tiek realizēts ar Eiropas Komisijas atbalstu. Šī publikācija atspoguļo vienīgi tās autora viedokli, un Komisija  nevar būt atbildīga  par jebkādu  tās satura izmantošanu.