Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Uzdodoties par TV meistaru, izkrāpj naudu 2011. gada 15. marts

2011.gada 14. martā

Valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību

birojs informē

 

 

Uzdodoties par TV meistaru, izkrāpj naudu

Pagājušajās brīvdienās Valsts Policijas(VP) Rīgas reģiona pārvaldes(RRP) Ķengaraga iecirkņa darbinieki aizturēja kādu vīrieti, kurš, uzdodoties par kāda kabeļtelevīzijas pakalpojumu sniedzēja darbinieku, februāra sākumā izkrāpa 25 latus. Policistiem ir aizdomas, ka vīrietis šādā veidā varētu būt apkrāpis lielu skaitu cilvēku.

Šā gada 8. februārī pie kādas 1947. gadā dzimušas iedzīvotājas Maskavas ielā ieradās kāds vīrietis, kurš teica, ka strādājot vienā no kabeļtelevīzijas pakalpojumu sniedzēju kompānijām. Vīrietis paziņoja, ka sievietes televizoram esot jāuzstāda papildus ierīce 25 latu vērtībā, citādi jau pēc nedēļas vairs nebūs iespējams vērot televīzijas kanālus.

            Sieviete, neko ļaunu nenojaušot, ļāva vīrietim uzstādīt nepieciešamo ierīci un vēlāk par darbu samaksāja. Bet pāris nedēļas vēlāk cietusī sieviete saprata, ka nekāda ierīce viņas televizoram nav uzstādīta un nemaz nav bijusi nepieciešama, un ka viņa ir apkrāpta. Cietusī nekavējoties vērsās VP RRP Ķengaraga iecirknī, ziņojot par notikušo. Pamatojoties uz sievietes iesniegumu, policisti uzsāka kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 180. panta 1. daļas.

            Izmeklējot šo gadījumu, policisti drīz vien nonāca uz pēdām kādam 1978. gadā dzimušam vīrietim, kurš jau agrāk ir tiesāts par līdzīga rakstura noziegumiem. Pagājušajās brīvdienās Ķengaraga iecirkņa darbinieki šo vīrieti aizturēja un cietusī sieviete uzreiz atpazina viņu kā krāpnieku. Ķengaraga iecirknī vīrietis atzinās, ka Ķengaraga un Purvciema mikrorajonos kopā šādi apkrāpis vismaz vienpadsmit cilvēkus. Aizturētais arī atzinis, ka darbojies arī citos Rīgas mikrorajonos, bet teicis, ka vairs neatminoties, cik cilvēkus apkrāpis citviet.

            Aizdomās turētajam vīrietim piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis un pašlaik turpinās izmeklēšana, lai apzinātu visus krāpšanu gadījumus.

            Policija aicina atsaukties ikvienu, kuru ir apkrāpis attēlā redzamais vīrietis, vēršoties tuvākajā policijas iecirknī vai zvanot pa tālruni uz numuru 112. Policija atgādina, ka, iepriekš nebrīdinot, kabeļtelevīziju darbinieki nemēdz ierasties un ka iedzīvotājiem ir tiesības viesi lūgt uzrādīt personu apliecinošus dokumentus pirms ielaišanas mājoklī.

             

Sagatavoja:
Toms Sadovskis
VP Rīgas reģiona pārvaldes
Preses un sabiedrisko attiecību sektora
Vecākais speciālists
tālrunis: +371 67219872 mob. +371 27878155
e-pasts: toms.sadovskis@riga.vp.gov.lv