Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Valsts policijas viedoklis par PTAC lēmumu saistībā ar SIA Parking Control lietotajām riteņu bloķēšanas iekārtām 2011. gada 11. marts

2011.gada 11. martā

Valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību

birojs informē

 

 

Valsts policijas viedoklis par PTAC lēmumu saistībā ar SIA Parking Control lietotajām riteņu bloķēšanas iekārtām

Saistībā ar Patērētāju tiesību aizsardzības centra (PTAC) 2010.gada 25.novembra lēmuma Nr. E03-KREUD-60 par administratīvā soda un tiesiskā pienākuma uzlikšanu (Lēmums) SIA Parking Control (PC) (uzdodot PC nekavējoties izbeigt negodīgu komercpraksi, kas citastarp izpaužas kā riteņu bloķētāju uzlikšana/nenoņemšana līdz automašīnas īpašnieks/lietotājs ir veicis soda naudas samaksu), Valsts policija (VP) savas kompetences un pilnvaru ietvaros pildīs PTAC rīkojumu panākt riteņu bloķēšanas iekārtas neuzlikšanu un/vai noņemšanu.

Ņemot vērā to, ka PC labprātīgi neizpilda PTAC Lēmumā uzliktos pienākumus, PTAC uzsācis lēmuma piespiedu izpildi, vēršoties VP un uzliekot tai par pienākumu panākt riteņu bloķēšanas iekārtas neuzlikšanu un/vai noņemšanu.

PTAC Lēmuma izpildes nodrošināšanā VP darbinieki, saņemot informāciju par to, ka PC pilnvarota persona automašīnai ir uzlikusi riteņu bloķēšanas iekārtu, izbrauks uz notikuma vietu un pieprasīs PC pārstāvim nekavējoties noņemt uzstādītās riteņu bloķēšanas iekārtas.

Ja PC pilnvarota persona atteiksies labprātīgi noņemt riteņu bloķēšanas iekārtas, VP darbinieki varēs realizēt savas tiesības, lai personu sauktu pie normatīvajos aktos noteiktās atbildības par amatpersonas likumīgā rīkojuma vai prasības nepildīšanu. Savukārt automašīnas īpašniekam tiks piedāvāts izsaukt speciālos dienestus riteņu bloķēšanas iekārtas noņemšanai. Pakalpojuma tūlītēja apmaksa šajā gadījumā būs jāveic pašam automašīnas īpašniekam, kurš pēc tam civiltiesiskā kārtā varēs piedzīt izdevumus no PC, jo atbilstoši Administratīvā procesa likuma 364.panta pirmajai daļai visas ar šāda PTAC Lēmuma piespiedu izpildi saistītās izmaksas būs jāsedz PC.

Vienlaicīgi VP vērš uzmanību uz to, ka PTAC Lēmumā minētā prasība šādā gadījumā VP veikt patstāvīgu riteņu bloķēšanas iekārtas noņemšanu ir uzskatāma par prettiesisku un VP kā iestādei nerealizējamu, jo neietilpst VP kompetencē, uzdevumos, funkcijās un neatbilst likuma „Par policiju” normās deleģētajām pilnvarām.

Sagatavoja:
Beāte Labinska, Valsts policijas priekšnieka palīdze

Tālr.: 67829445, mob: 29496086, e-pasts: beate.labinska@vp.gov.lv