Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Informācija presei no Vidzemes reģiona pārvaldes 2011. gada 2. marts

2011.gada 2. martā

Valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību

birojs informē

 

 

 

Informācija presei no Vidzemes reģiona pārvaldes

Aizdomās par vairākām zādzībām no neaizslēgtiem

dzīvokļiem Valmierā aizturētas divas personas

Valmieras iecirkņa policijas darbinieki aizdomās par vairāku zādzību izdarīšanu no neaizslēgtiem dzīvokļiem Valmieras iecirkņa teritorijā 2010. gada decembra mēnesī un 2011. gada janvāra un februāra mēnešos aizturējuši divas personas - 1989. gadā dzimušu sievieti un 1984. gadā dzimušu vīrieti. Abi aizdomās par vairāku dzīvokļu apzagšanu turētie ir Valmieras iedzīvotāji un jau iepriekš tiesāti par līdzīgiem noziegumiem.

Kā pastāstīja Valmieras iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas vecākais inspektors Anvars Gaugers, vairāku zādzību sērija, kuras laikā tika apzagti vairāki dzīvokļi, aizsākās 2010. gada decembrī. Zagļi savu upuru dzīvesvietās „viesojās” nakts laikā, kamēr īpašnieki dzīvoklī gulēja. Izmatojot saimnieku vieglprātību un faktu, ka daudzi pirms gulētiešanas nepārliecinās, vai durvis ir aizslēgtas, zagļi, iekļuvuši pa neaizslēgtajām durvīm, paņēma mantas, ko parasti glabājam koridoros- rokassomiņas, mugursomas, dokumentu mapes, mobilos telefonus un atstāja notikuma vietu. Lielākais zagļu guvums bija no dzīvokļiem, kuros izdevās nozagt rokassomiņas ar makiem, kuros savukārt atradās banku kartes. Nekādas grūtības zagļiem nesagādāja naudas izņemšana no bankomātiem, jo iedzīvotāji turpina vieglprātīgi izturēties pret savu īpašumu un banku kartēm blakus uzglabā arī to PIN kodus.

Izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka daļu zagto mantu viņi pārdevuši, naudu iztērējuši spēļu zālēs un izklaidēs.

Turpinās izmeklēšana kriminālprocesos, kas uzsākti pēc KL 175. panta 3. daļas Par zādzību, ja tā izdarīta, iekļūstot dzīvoklī vai citā telpā un 193. panta Nelikumīgas darbības ar finanšu instrumentiem un maksāšanas līdzekļiem 4. daļas Par sveša maksāšanas līdzekļa nolaupīšanu, bojāšanu vai nelikumīgu izmantošanu, ja tas izdarīts atkārtoti vai ja to izdarījusi organizēta grupa- soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no 5 līdz 15 gadiem.

Policija pateicas visiem plašsaziņas līdzekļiem, kas par notikušo informēja iedzīvotājus un atkārtoti vēršas pie iedzīvotājiem ar atgādinājumu- lai arī šie neaizslēgto dzīvokļu apzadzēji ir aizturēti un tiek lemts par drošības līdzekļa apcietinājuma piemērošanu aizdomās turētajiem, policija atgādina- pirms gulētiešanas neaizmirstiet aizslēgt durvis!  

Dace Jukāma
Vidzemes reģiona pārvaldes
Prevencijas grupas vecākā inspektore
Tālr. 64201326
28653999