Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Aizdomās par nelikumīgu šaujamieroča realizāciju aiztur vīrieti 2011. gada 24. janvāris

 2011.gada 20.janvārī Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Kriminālizmeklēšanas pārvaldes (KIP)  darbinieki Rīgā, veicot speciālo izmeklēšanas eksperimentu, par nelikumīgu šaujamieroča un munīcijas glabāšanu un realizāciju, aizturēja agrāk nesodītu, 1965.gadā dzimušu, vīrieti.

Kontrolpirkuma laikā policijas darbiniekiem tika pārdoti 2 gāzes ieroči, kas bija pārtaisīti šaušanai ar traumatisko munīciju. Kratīšanas laikā personas dzīves vietā tika atrasti un izņemti vēl trīs līdzīgi pārtaisīti ieroči un munīcija.

Par doto faktu uzsākts Kriminālprocess pēc Krimināllikuma 233.panta 2.daļas, t.i., par šaujamieroču un munīcijas realizēšanu bez attiecīgas atļaujas, kas paredz sodu brīvības atņemšanu uz laiku līdz desmit gadiem. Aizturētajam vīrietim piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Saskaņā ar Ieroču un speciālo līdzekļu aprites likumu privātpersonām ir atļauts iegādāties pašaizsardzībai paredzētas gāzes pistoles (revolverus) un to munīciju - munīciju, kas satur noteiktas kairinošas vielas (lakrimatorus) (to paredzēja arī spēku zaudējušais Ieroču aprites likums). Privātpersonām ir aizliegts izgatavot, iegādāties, glabāt, nēsāt, realizēt, izmantot un pielietot tādu gāzes pistoļu (revolveru) munīciju, kas satur gumijas skrotis, lodes vai citu cietu vielu šāviņus.

Ieroči, kuri konstruktīvi paredzēti tikai patronām ar samazinātu šaujampulvera vai cita propelenta daudzumu, kuru patronas šāviņš ir izgatavots no tāda materiāla, kas samazina iespēju nodarīt cilvēka vai dzīvnieka dzīvībai bīstamus miesas bojājumus, arī ir uzskatāmi par šaujamieročiem.

     Fiziskajām un juridiskajām personām ir aizliegts izgatavot, iegādāties, glabāt, nēsāt, realizēt, izmantot un pielietot B kategorijas pusautomātiskos, atkārtotas darbības vai viena šāviena īsstobra traumatiskos šaujamieročus un to munīciju.

Gāzes pistoļu un gāzes revolveru pārtaisīšana, lai varētu izmantot šaujamieročiem paredzētu munīciju, t.sk. traumatisko šaujamieroču munīciju, ir aizliegta. Par šaujamieroču nelikumīgu izgatavošanu ir paredzēta kriminālatbildība.

Sagatavoja:

Aigars Bērziņš
Valsts policijas
Preses un sabiedrisko attiecību biroja
vecākais inspektors
Tālr.67829480
Mob.tālr.29378067