Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Noslēdzies konkurss "Droši skolā" 2011. gada 21. janvāris

Šogad Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Prevencijas grupas un iecirkņu policijas darbinieki, plānojot akcijas „Drošības dienas skolā 2010” norisi, īpašu uzmanību pievērsa tam, lai paši jaunieši vairāk aizdomātos par apkārtējās vides drošību, veiktu aptaujas un iesaistītos skolas iekšējās kārtības noteikumu izstrādē. Lai realizētu šo ieceri, reģiona skolas tika aicinātas piedalīties konkursā „Droši skolā”. 

Katra komanda, kas izrādīja interesi piedalīties, saņēma uzdevumu: Tuvāk iepazīties un analizēt savas klases (skolas) iekšējos kārtības noteikumus (izpētīt, kurus noteikumus skolēni pārkāpj visbiežāk, izteikt priekšlikumus skolas vai klases iekšējās kārtības noteikumu ievērošanas uzlabošanai utt.) un organizēt savā klasē (skolā) pasākumus, kas saistīti ar drošības tēmu. Tāpat komandai, kas piedalījās konkursā, bija uzdevums organizēt skolā policijas pēcpusdienu un, tiekoties ar iecirkņa inspektoru, pārrunāt aktuālos ar drošību saistītos jautājumus skolā un tās tuvākajā apkārtnē, kā arī pašiem aktīvi iesaistīties savas klases un skolas iekšējās kārtības nodrošināšanā.

          Par katra posma aktivitāti un pasākuma norisi komanda nosūtīja organizatoriem (video, fotogrāfiju, prezentāciju, aprakstu vai zīmējumu formā) atskaiti, tādējādi nodrošinot nepārtrauktu divpusēju sadarbību.

Kā pastāstīja konkursa iniciatore un idejas autore, Prevencijas grupas vecākā inspektore Vineta Kaģe, konkursam pieteicās desmit reģiona skolu komandas. Visus posmus veikušas piecas komandas un izvēlēti labākie- Cēsu pilsētas Pastariņa pamatskolas 6.a klases komanda, Alūksnes vidusskolas 7. klases komanda un Umurgas pamatskolas skolēnu padome, kas saņēma policijas sarūpētās balvas.  

Konkurss „Droši skolā” tiks organizēts arī nākamajā mācību gadā, jo šīgada konkursa norise pierādīja, ka izvēlēts pareizais formāts- iesaistot jauniešus šāda veida aktivitātēs, viņi vistiešāk aizdomājas par savu līdzatbildību un atrod atbildi uz jautājumu, „ko mēs katrs individuāli un komandā varam darīt, lai vidi skolā padarītu drošāku”.  

Dace Jukāma
Vidzemes reģiona pārvaldes
Prevencijas grupas vecākā inspektore
Tālr. 64201326
28653999