Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Pret jaunieti, kas atteicās izpildīt VP darbinieka valsts valodā izteiktās prasības, uzsākts kriminālprocess 2010. gada 11. novembris

2010.gada 11.novembrī

Valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību

birojs informē

 

Pret jaunieti, kas atteicās izpildīt VP darbinieka valsts valodā izteiktās prasības, uzsākts kriminālprocess

Veicot pārbaudi par internetā publiskoto video, kurā redzams policijas darbinieka konflikts ar krievu valodā runājošu jaunieti, Valsts policijas Zemgales reģiona policijas pārvaldē ir uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 270.panta 1.daļas, par pretošanos varas pārstāvim. Kriminālprocesā par aizdomās turēto atzīts krievu valodā runājošais jaunietis.

Savukārt, pēc iekšlietu ministres uzdevuma izvērtēt, vai konkrētajā gadījumā nav saskatāmas nacionālā naida izraisīšanas pazīmes, Drošības policija ir pieņēmusi lēmumu par atteikšanos uzsākt kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 78.panta par nacionālā, etniskā un rasu naida izraisīšanu.

        Atgādinām, ka šā gada 26.martā uz autoceļa A6 Rīga – Daugavpils 98.kilometrā, Valsts policijas darbinieks T.Spilbergs apturēja automašīnu, kuras vadītājs bija pārkāpis ceļu satiksmes noteikumus. Automašīnas vadītājs un pasažieris atteicās pakļauties policijas darbinieka prasībām, aizbildinoties, ka nesaprot valsts valodā izteikto policijas darbinieka lūgumu.

Savukārt, šī gada 4.oktobrī iekšlietu ministre Linda Mūrniece parakstīja rīkojumu par incidentā iesaistītā Valsts policijas darbinieka T.Spilberga apbalvošanu, piešķirot apbalvojumu – atzīt par disciplināri nesodītu. Iepriekš T.Spilbergam par šo gadījumu tika piešķirts disciplinārsods – rājiens.

Informāciju sagatavoja:
Kristīne Apse-Krūmiņa
Drošības policijas
priekšnieka palīdze
tālrunis: 67208991
e-pasts:

Aigars Bērziņš
Valsts policijas
Preses un sabiedrisko attiecību biroja
vecākais inspektors
Tālr.67829480
Mob.tālr.29378067