Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Augsmi droši nedrošā pasaulē! 2010. gada 21. oktobris

2010.gada 21.oktobrī

Valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību

birojs informē

Augsmi droši nedrošā pasaulē!

Ar šo devīzi vakar pasākumā „Esi zinošs, radošs un drošs”, ko organizēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests sadarbībā ar Valsts policijas Valmieras iecirkņa darbiniekiem, startēja Valmieras Viestura vidusskolas komanda. Uz āķīgiem viktorīnas jautājumiem atbildēja, stafetē piedalījās, mājas darbu atrādīja un savas prasmes braukšanā ar velosipēdu demonstrēja kopā piecas jautras un atraktīvas komandas no visām Valmieras vispārizglītojošām skolām. Savukārt komandas pavadošajiem skolotājiem un vecākiem tika uzticēts apliecināt savas prasmes kāda ļoti nopietna uzdevuma veikšanā- ugunsdzēsēju uzraudzībā pēc instruktāžas tikt galā ar uguns liesmām.

Kā atzina pasākuma dalībnieki, gūta ļoti vērtīga pieredze. Jautājumi, kas ir šķietami zināmi jau no bērnudārza laikiem, šoreiz ir atkārtoti neierastā vidē, izmantojot spēļu elementus, neformālu sarunu un piepalīdzot komandas garam.

Sacensību organizēšanā un norisē aktīvi piedalījās Valmieras 5.vidusskolas Policijas klases audzēkņi, kas kļuvuši par lieliskiem palīgiem gan policijas ikdienas darbā, gan organizējot dažādus pasākumus. Kā atzina Valmieras 5. vidusskolas direktore Rudīte Markuss, ir aizsāktas sarunas ar koledžu par iespēju Valmieras 5.vidusskolas audzēkņiem piedāvāt iegūt izglītību ne tikai Policijas novirziena klasē, bet, nedaudz izmainot un papildinot mācību saturu, sniegt skolēniem nepieciešamās zināšanas un pirmās iemaņas Ugunsdzēsēja Glābēja profesijā.

VUGD Valmieras daļas komandiera J.Supes specbalvu par ideālām zināšanām darbā ar ugunsdzēšamo aparātu saņēma Valmieras 2.vidusskolas audzēknis. Pateicoties zēna erudīcijai, visa komanda un jauniešus pavadošie skolotāji un vecāki sacensību vietu pie Valmieras 5 vidusskolas atstāja, braucot ugunsdzēsēju mašīnā, kam sekoja brauciens pa pilsētu. Kā atzīst aculiecinieki, emocijas par piešķirto balvu bijušas neviltotas!

Valmieras pilsētas skolu 1.-4. klašu audzēkņu zināšanu, atjautības un drošības dienu pasākums tika organizēts projekta „Brīvprātīgo ugunsdzēsēju darba un ugunsdrošības jautājumu aktualizēšana” ietvaros, to atbalstīja Valmieras pilsētas pašvaldības izglītības pārvalde.

Policija atgādina, ka Drošības dienas Vidzemes reģiona izglītības iestādēs, kā jau ierasts, nebeidzas rudenī. Sadarbība ar skolām un pirmsskolas izglītības iestādēm turpinās visu gadu. Mēs turpinām gaidīt informāciju no ieinteresētiem skolotājiem un skolu vadības, lai vienotos par tikšanās laiku arī ar jūsu skolas audzēkņiem un audzēkņu vecākiem.

Dace Jukāma
Vidzemes reģiona pārvaldes
Prevencijas grupas vecākā inspektore
Tālr. 64201363
28653999