Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Atklātas vērienīgas krāpšanas uzņēmumā SIA „LATBEMA Serviss” 2010. gada 29. septembris

Šā gada vasaras mēnešos Valsts policijas Rīgas reģiona policijas iecirkņos saņemti vairāki iesniegumi par iespējamiem krāpšanas gadījumiem uzņēmumā SIA „LATBEMA Serviss”. Uzņēmuma klienti bija finansiālās grūtībās nonākuši cilvēki, kuri līzingā iegādājušies dārgas automašīnas un nav spējuši vairs samaksāt ikmēneša līzinga maksājumu. 

            Šā gada vasaras mēnešos, jūnijā un jūlijā uzņēmums SIA „LATBEMA Serviss” noslēdza vairākus īres līgumus ar izpirkšanas tiesībām. Uzņēmuma klienti bija cilvēki, kas nopirkuši jaunas automašīnas līzingā un finansiālu apstākļu dēļ vairs nav spējuši nomaksāt ikmēneša maksājumu. Līdz jūlijam par šo firmu policijā sūdzību nebija, bet augustā firmas klienti cits pēc cita vērsās Rīgas reģiona policijas iecirkņos, ziņojot, ka uzņēmums pārstājis viņiem maksāt par automašīnu īri un firmas kontaktu tālruņi ir atslēgti. 

            Rīgas reģiona policijas darbinieki uzsāka vairākus kriminālprocesus un izmeklēšanas gaitā noskaidroja, ka firma ir pārreģistrēta uz kāda bezpajumtnieka vārda, savukārt iepriekšējais īpašnieks bijis kāds 1967. gadā dzimis vīrietis, kurš arī tika izsludināts meklēšanā. Meklētas arī tika apkrāpto iedzīvotāju automašīnas, kuras, iespējams, izvestas ārpus Latvijas Republikas teritorijas realizācijas nolūkā. Tikmēr apkrāptajiem cilvēkiem nācās turpināt maksāt līzinga ikmēneša maksājumus, lai gan iegādātās automašīnas bija pazudušas.