Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Valsts policijas Vidzemes reģiona policisti kopā ar igauņu kolēģiem apmāca Valkas pirmklasniekus 2010. gada 21. septembris

2010.gada 21.septembrī

Valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību

birojs informē


Valsts policijas Vidzemes reģiona policisti kopā ar igauņu kolēģiem apmāca Valkas pirmklasniekus

Jau vairākus gadus par tradīciju kļuvušas Valsts policijas rīkotās „Drošības dienas”, kuru laikā uz izglītības iestādēm dodas policijas darbinieki, lai pārrunātu dažādus ar drošību un policijas darbu saistītus jautājumus. Šogad īpaša uzmanība tiek pievērsta drošības jautājumiem ceļu satiksmē. Skolas visā Vidzemes reģionā izrāda interesi par policijas piedāvāto apmācību organizēšanu, lai 12 gadu vecumu sasniegušajiem jauniešiem palīdzētu sagatavoties velosipēdista tiesību iegūšanas eksāmenam.

          Valkas iecirkņa darbinieki „Drošības dienu” organizēto pasākumu laikā izmanto Igauņu kolēģu piedāvāto iespēju un ar pašiem mazākajiem apmeklē par projekta līdzekļiem iekārtoto laukumu pie Valgas policijas, kurā kopā ar policijas inspektoriem praktiski apgūst ceļu satiksmē tik nepieciešamās iemaņas- kā pareizi šķērsot gājēju pāreju, kā pareizi pēc izkāpšanas no autobusa šķērsot ielu, ko nozīmē izstādītās ceļa zīmes un kā attiecīgā situācijā pareizi jārīkojas gājējam. Igauņi padomājuši arī par to, kā praktiski bērnus pārliecināt, ka atstarojoša elementa nēsāšana pie apģērba diennakts tumšajā laikā ir absolūti nepieciešama. Kad ārā jau satumsis, jaunieši kopā ar policijas darbiniekiem kāpj autobusā un dodas nelielā ekskursijā pa pilsētu, līdz neapgaismotā šķērsielā notiek uzbraukums gājējam. Šoreiz gan – tikai tumšās drēbēs ģērbtai salmu lellei. Tālāk bērni var paši pārliecināties, no cik liela attāluma automašīnas starmešu gaismā redzams gājējs, kam pie apģērba pareizi piestiprināti atstarojoši elementi un vērot šofera reakciju gadījumos, kad gājējs tiek pamanīts laikus un vadītājs var sagatavoties šķēršļa apbraukšanai un kas notiek, ja „tumšais stāvs”- gājējs- automašīnas priekšā parādās negaidīti un pēkšņi.

          Prakse un darbs ar jauniešiem apliecinājis, ka praktisko iemaņu apgūšana ir ne mazāk svarīga ja ne vēl svarīgāka par klasē pārrunāto teoriju, tāpēc arī Vidzemes reģionā tiek meklētas iespējas pārņemt Igaunijas kolēģu pieredzi, popularizējot pozitīvo praksi un apzinot atbalstītājus, kas varētu piešķirt līdzekļus līdzīgu laukumu iekārtošanai vismaz lielākajās Vidzemes pilsētās.

Dace Jukāma
Vidzemes reģiona pārvaldes
Prevencijas grupas vecākā inspektore
Tālr. 64201363
28653999