Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Par drošu ceļu uz skolu 2010. gada 31. augusts

2010.gada 31.augustā

Valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību

birojs informē

 

 

Par drošu ceļu uz skolu

Kam pirmais, kam tikai kārtējais, bet nenoliedzami jaunais mācību gads ir klāt, un no rītdienas skolēniem jādodas uz skolu. Lai pēc iespējas novērstu un mazinātu negadījumu skaitu uz ceļiem, policija visā Latvijā rūpēsies gan par kārtību mācību iestāžu tuvumā, gan arī par ceļu satiksmes drošību.

Iepriekšējo gadu pieredze liecina, ka vasaras brīvlaiks ir pietiekami garš laika posms, lai bērniem piemirstos ceļu satiksmes noteikumi. Arī autovadītājiem no jauna būs jāpierod pie bērnu bieži vien neprognozējamās rīcības uz ielas.

Tāpēc Valsts policijas (VP) Galvenās kārtības policijas pārvaldes (GKPP) Prevencijas pārvalde pievērš īpašu uzmanību bērnu un viņu vecāku drošībai un iespēju robežās plāno preventīvos pasākumus. Turpinot uzsākto Valsts policijas akciju „Drošības dienas skolās 2010”, šā gada 1.septembrī laikā no pulksten 10.00 līdz 11.00 pamatskolas „Rīdze” teritorijā (Kr. Valdemāra ielā 2) VP GKPP Prevencijas pārvaldes inspektori kopā ar VP tēliem Runci Rūdi un Bebru Bruno rīkos preventīva rakstura pasākumu. Pasākuma laikā ar Ceļa policijas ekipāžas palīdzību tiks pārbaudīts, kā skolēni un viņu vecāki ievēro Ceļu satiksmes noteikumus un, tai skaitā, prasības drošības jostu pielietošanā. Atraktīvā veidā skolēniem un viņu vecākiem tiks pierādīta drošības jostas pielietošanas nepieciešamība, izmantojot speciāli aprīkoto automašīnu.

Tāpat VP darbinieki visā Latvijā veiks pastiprinātu kontroli gan pie skolām, gan bērnudārziem, sekos līdzi tam, lai bērni un autovadītāji ievērotu satiksmes noteikumus, īpašu uzmanību pievēršot ielu šķērsošanai, gājēju pārejām, kā arī luksofora gaismas signālu ievērošanai. Līdztekus ceļu satiksmes noteikumu ievērošanas kontrolei policijas darbinieki uzraudzīs arī vispārējo sabiedrisko kārtību skolu tuvumā.

VP darbinieki gan skolēniem, gan viņu vecākiem novēl veiksmīgu un drošu jauno mācību gadu!

Plašsaziņas līdzekļu pārstāvji laipni aicināti piedalīties minētajā pasākumā, kura laikā būs iespējams  arī intervēt  Satiksmes uzraudzības biroja  priekšnieci Vinetu Mistri.

Informāciju sagatavoja:
Linda Neimane Zobena
Valsts policijas
Preses un sabiedrisko attiecību biroja
vecākā inspektore
Tālr.67075394
Mob.tālr.26520000