Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Valsts policija uzsāk sociālo pretnarkotiku kampaņu jauniešiem „Tu lieto narkotikas, narkotikas lieto tevi” 2010. gada 31. augusts

 

Noziedzības novēršana un apkarošana 2009
Ar programmas Noziedzības novēršana un apkarošana 2009 finansiālo atbalstu
Eiropas Komisijas Tiesību, Brīvības un Drošības Direktorāts

2010.gada 31.augustā

Valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību

birojs informē

Valsts policija uzsāk sociālo pretnarkotiku kampaņu jauniešiem „Tu lieto narkotikas, narkotikas lieto tevi”

Līdz ar jaunā mācību gada sākumu, Valsts policija uzsāk sociālo pretnarkotiku kampaņu  jauniešiem ar devīzi „Tu lieto narkotikas, narkotikas lieto tevi”. Kampaņa tiek rīkota Eiropas  Komisijas (EK) atbalstītā projekta „Jaunieši pret narkotikām” ietvaros.

Kampaņas radošā risinājuma idejas autors un izpildītājs –  reklāmas aģentūra „Taivas Ogilvy”.

Kampaņa būs pamanāma dažādos informatīvajos kanālos, un tās mērķis ir samazināt narkotisko vielu izplatību  un lietošanu jauniešu vidū. Kampaņa runā ar jauniešiem ne tikai   par dažādu narkotiku fizisko un psiholoģisko iedarbību, bet arī informē par narkotiku lietošanas tiesiskajām sekām.

Kā norāda projekta „Jaunieši  pret narkotikām” vadītāja Zane Maskaļonoka:   „Jaunieši, kas  izvēlas pamēģināt narkotiskās vielas,  ne vienmēr apzinās šīs rīcības sekas.  Viņi to uzskata par joku vai interesantu piedzīvojumu un bieži neapzinās, ka narkotisko vielu glabāšana, tirgošana un pat lietošana ir nopietns pārkāpums, kas var  atstāt nepatīkamas sekas uz visu turpmāko dzīvi, piemēram, problēmas iegūt autovadītāja apliecību vai saņemt vīzu ceļošanai, iegūt ieroča atļauju vai problēmas stājoties darbā un tamlīdzīgi.”

Kā pierāda Valsts policijas un pētījumu aģentūras „Fieldex” pavasarī veiktais pētījums (jauniešiem vecumā no 15 – 18 gadiem), tad jauniešu pašnovērtējums par savu informētību ir izteikti augsts, bet reālās zināšanas un informētība ir ļoti vāja – puse aptaujāto uzskata, ka kriminālatbildība  iestājas tikai no 18 gadu vecuma, ceturtā daļa jauniešu uzskata, ka no 16 gadu vecuma,  un tikai piektdaļa jauniešu  pareizi norāda, ka no 14 gadu vecuma.

 Reklāmas aģentūras „Taivas Ogilvy” valdes priekšsēdētājs Edgars Grandāns  norāda:  “Viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc jaunieši vispār nolemj pamēģināt alkoholu un narkotikas, ir vienaudžu pamudinājums. Tipiskais jaunietis “jau tāpat visu zina”, nevēlas uzklausīt pamācības, maz raizējas par ilgtermiņa sekām, turklāt viņam ir maz autoritāšu ārpus vienaudžu loka. Līdz ar to galvenais kampaņas uzdevums ir sēt jauniešos šaubas,  ierosināt iztēli un panākt, lai viņi domā paši ar savu galvu.”

Savukārt, Latvijas Atkarības psihologu apvienības valdes locekle Aelita Vagale uzsver: "Sociālā kampaņa "Tu lieto narkotikas, narkotikas lieto tevi" uzrunās jauniešus precīzā un jauniešiem saprotamā valodā. Domāju, ka šī kampaņa un viss projekts kopumā liks jauniešiem padomāt par dažu ilūziju maldīgumu attiecībā pret narkotikām, liks paskatīies reāli uz faktiem un izdarīt atbildīgi savas izvēles. Projekta aktivitātes  ir plānotas tā, lai jauniešu vidū tik populārais uzskats "nemāciet mani, es visu zinu par narkotikām" tiktu pārbaudīts, piedāvājot problēmsituāciju risināšanu stratēģijas spēlēs."

Kopumā  sociālā kampaņa  „Tu lieto narkotikas, narkotikas lieto  tevi“  nav vienīgā projekta „Jaunieši pret narkotikām“ aktivitāte.  Projekta ilgums kopumā ir 24 mēneši un tā ietvaros paredzēts realizēt virkni aktivitāšu, tai skaitā,  dažādu pretnarkotiku publikāciju  izstrādāšana (informatīvi  bukleti, brošūras, DVD diski), sabiedriskās domas pētījumi un stratēģijas simulācijas spēles jauniešiem.

Stratēģijas spēles jauniešiem tiks organizētas visos Latvijas reģionos, un tajās jauniešiem būs iespēja pašiem uzzināt vairāk par narkotiku lietošanas, izplatīšanas un apkarošanas procesu, un kopīgi ar ekspertiem meklēt risinājumus narkotiku izplatības problēmai valstī. Papildus tā ir iespēja iepazīt savas nākotnes izvēlētās profesijas nianses, jo paredzēts, ka kopā ar skolēniem darbosies arī attiecīgo jomu eksperti (ārsti, policisti, žurnālisti, utt.), kā arī tas ir veids, kā mācīties reāla notikuma simulācijas laikā apgūt stratēģijas veidošanas un komunicēšanas prasmes.

Projekts “Jaunieši pret narkotikām” tika iesniegts Eiropas Komisijas programmai „Noziedzības profilakse un cīņa pret noziedzību”.  2009. gada jūlijā projekts uzvarēja konkursā, un tam piešķirts EK finansējums. Projekta kopējās izmaksas ir 599,946 euro, t.sk. EK finanšu palīdzība – 419,962 euro.

Valsts policijas sociālie partneri  projektā ir  Latvijas Atkarības psihologu apvienība.

Kampaņas oficiālā mājas lapa www.sargi-sevi.lv

60 sekunžu versijas lietošanai internetā un kino:

http://www.youtube.com/watch?v=O0n5qImMJaE
http://www.youtube.com/watch?v=WnR-vzKLhqA

30 sekunžu versijas raidīšanai televīzījā:

http://www.youtube.com/watch?v=LEks4pvxGWs
http://www.youtube.com/watch?v=3xPxSUFU1Cw

Radio klipi:

Radio LV

Radio RU

Sagatavoja:

Ieva Mikijanska
Valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību biroja
vecākā inspektore
tel. 67829478, fakss 7075057
                                             

Projekts tiek realizēts ar Eiropas Komisijas atbalstu. Šī publikācija atspoguļo vienīgi tās autora viedokli, un Komisija  nevar būt atbildīga  par jebkādu  tās satura izmantošanu.