Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Valsts policija viesosies bērnu sociālās aprūpes centros 2010. gada 13. augusts

 

Tuvojoties jaunajam mācību gadam, Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Prevencijas grupa plāno pasākumus, kuru laikā tiks uzrunāti skolu jaunieši par jautājumiem, kas saistīti ar sabiedrisko kārtību un drošību, kā arī bērnu veselību. Šogad lielu uzmanību plānots pievērst Vidzemes bērnu sociālās aprūpes iestādēm, kurās uzturas bērni, kuru vecākiem atņemtas bērnu aprūpes tiesības un tādējādi zudušas tik svarīgās bērniem ikdienā nepieciešamās vecāku rūpes un uzmanība.

          Bērnus uz sarunu speciālisti aicinās ar vārdiem „Uzticies mums!”, un bērniem būtiskus jautājumus šoreiz pārrunāt palīdzēs spēļu elementi. Uz katru no bērnu sociālās aprūpes iestādēm dosies vairāki attiecīgā iecirkņa policijas darbinieki, kuru ikdienas darbs ir saistīts ar jauniešiem un bez jau ierastajām diskusijām viņi kopā ar audzēkņiem piedalīsies sporta spēlēs.

          Kā atzīst pasākuma idejas autore Vineta Kaģe, ideja radusies, kad aizvadītā mācību gada laikā apmeklētas Vidzemes reģiona izglītības iestādes un tikšanās laikā ar jauniešiem nonākts pie atziņas, ka jāmeklē citas, efektīvākas sadarbības formas, kuru laikā iespējams veidot tuvāku saikni ar bērniem, iepazīstināt ar policijas darbu un veicamajiem pienākumiem netradicionālā vidē, tādējādi panākot tik būtisko un policijas ikdienas darbā nepieciešamo uzticēšanos.

          Pirmais šāds pasākums notiks 17. augustā 1000 Valmieras SOS ciematā, 18.augustā plkst. 1000 bērnu sociālās aprūpes centrā „Zīles” Limbažos, 27.augustā plkst.1000 bērnu sociālās aprūpes centrā „Umurga”, 19.augustā plkst. 1000 bērnu sociālās aprūpes centrā „Gaujiena”, 20.augustā plkst. 1000 Grašu bērnu ciematā un 25.augustā plkst.1000 bērnu sociālās aprūpes centrā „Zīļuks” Madonas pusē. Bērnu atbalsta centrā „Skangaļu muiža” Priekuļu novadā policijas darbinieki viesosies 24.augustā plkst.1000. Visos pasākumos piedalīsies arī Bērnu tiesību aizsardzības inspektori, kas atbalstījuši policijas aktivitātes.

Tikšanās laikā jaunieši tiks iepazīstināti ar administratīvo un kriminālatbildību, par pasākumiem, kādi tiek veikti saistībā ar bezvēsts prombūtnē esošo personu meklēšanu, kā arī citiem policijas darbinieku pienākumiem un tiesībām. Bērnu tiesības aizsardzības inspektori sarunā ar jauniešiem atgādinās tādus jautājumus kā automašīnu balsošana jeb „stopēšana”, uzmanība tiks pievērsta arī vienaudžu savstarpējām attiecībām un jauniešu vidū diemžēl tik bieži novērojamai parādībai kā vardarbība.

Plānots, ka bērnu aprūpes iestāžu audzēkņi ar savu plaukstu kontūrām veidos akcijas „Uzticies mums!” karogu un kopā ar policijas darbiniekiem un bērnu tiesību aizsardzības inspektoriem piedalīsies veiklības stafetēs.

Akciju atbalsta SEB banka, dāvājot bērnu aprūpes iestāžu audzēkņiem atstarotājus un grāmatas par drošību. 

Dace Jukāma
Vidzemes reģiona pārvaldes
Prevencijas grupas vecākā inspektore
Tālr. 64201363
28653999